2. - Италия
  3. Муту донесе победа на Фиорентина на "Ренато Дал Ара"

Муту донесе победа на Фиорентина на "Ренато Дал Ара"

Румънският национал направи завръщане в игра след лечение на контузия и 16 минути след началото на мача тимът му вече водеше с 2:0, благодарение на своя топ нападател.

Адриан Муту донесе победата на Фиорентина с 3:1 при гостуването на Болоня в последния мач от 22-ия кръг на Серия А.

Румънският национал направи завръщане в игра след лечение на контузия и 16 минути след началото на мача тимът му вече водеше с 2:0, благодарение на своя топ нападател. През втората част Миганцини върна един гол, а в продължението Джилардино узакони успеха на "виолетовите".

Мачът бе отложен за днес заради обилния неделен снеговалеж в Болоня, но и това не можа да спаси инертния тим на Синиша Михайлович.

Началото бе вихрено за Муту, който в 5-ата минута получи 40-метров пас и от въздуха засече топката майсторски в мрежата на Антониоли - 0:1.

Само 11 минути по-късно Монтоливо подаде на Муту между трима и за румънеца не бе проблем да преодолее излезлия да го пресрещне страж на Болоня - 0:2.

До края на първата част домакините нямаха идея как да променят негативния резултат, а Фиорентина владееше изцяло средата на терена.

В 52-ата минута топката бе центрирана в пеналта на Фиорентина, чийто защитник я изби с глава,  но Миганцини я посрещна от воле, което не остави шансове на Фрей - 1:2.

Три минути по-късно Муту можеше да отбележи хеттрик, но би покрай вратата от чиста позиция. В 66-ата минута Джилардино пък отправи много красив удар със задна ножица, който бе спасен от Антониоли,

Кулминацията на двубоя настъпи в 86-ата минута. Тогава Джилардино вместо да вкара от малкото наказателно поле, направи по-трудното и уцели Антониоли от упор, а буквално секунди по-късно влезлият като резерва Марко Берначи изпусна златен шанс да изравни.

Той бе изведен сам срещу Фрей, тръгна много тромаво, а когато вече бе застигнат от защитата на Фиорентина реши да шутира, но ударът му бе прекалено неточен.

Буквално в последните секунди контраатака на гостите стигна до Семиоли, който подаде на празна врата на Джилардино - 1:3. Така Фиорентина събра 38 точки и измести Рома от 5-ото място, докато Болоня остана с 22 на 17-о място.

БОЛОНЯ - ФИОРЕНТИНА 1:3