2. - Италия
  3. Наполи не сгреши срещу последния (ВИДЕО)

Наполи не сгреши срещу последния (ВИДЕО)

Тимът на Гатузо изпревари Рома и Лацио за четвъртото място

Наполи постигна очаквана победа при домакинството си на Парма от 20-тия кръг на Серия "А". Домакините се наложиха с 2:0. Попаденията реализираха Елиф Елмас и Матео Политано. Вторият изигра страхотен двубой и показа защо в Неапол са му гласували доверие.

"Небесносините" контролираха случващото се на терена, като не оставяха много пространства за действие на своите опоненти.

Резултатът бе открит в 32-ата минута, когато Елиф Елмас вкара за 1:0, с което най-сетне увенча усилията си и тези на своите съотборници с успех.

След паузата тимът на Дженаро Гатузо вдигна още повече оборотите и бе въпрос на време да се стигне до отбелязването на ново попадение. Това се случи 8 минути преди изтичането на редовното време, когато Матео Политано бе точен за крайното 2:0.

Наполи се изравни по точки с Рома и Лацио, но ги изпревари за четвъртото място заради по-добрите си показатели и продължава борбата за европейските клубни турнири. Парма е закотвен на дъното.