2. - Италия
  3. Наполи попари Самп с гол в края – 2:2

Наполи попари Самп с гол в края – 2:2

Отборите на Сампдория и Наполи завършиха наравно 2:2 в срещата по между си от 30-ия кръг на италианската Серия „А”, която се игра на стадио „Мараси” в Генуа. Домакините на два пъти повеждаха в резултата след перфектни изпълнения на преки свободни удари на Анджело Паломбо, но Наполи на два пъти се върна в мача, като изравнителното попадение падна в последната минута на срещата.

Срещата започна с предимство за гостите и в първите 20-ина минути момчетата на Роберто Донадони можеха да открият резултата, но с пропуски се отличиха Пациенца, Салайета и Канаваро. Стигна се до 28-ата минута, когато малко изненадващо домакините от Сампдория успяха да поведат в резултата. Националът Анджело Паломбо изпълни отличен пряк свободен удар и препарира вратаря Наваро – 1:0. След това Самп заигра по-добре и в самия край на полувремето Касано можеше да направи 2:0, но ударът му бе спасен от стража на гостите. Минута преди края на първата част обаче Наполи успя да изравни резултата. Марсело Салайета бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и с глава чукна топката във вратата на Кастелаци – 1:1.

През втората част Сампдория бе по-добрият тим на терена и успя отново да поведе в резултата, когато Анджело Паломбо повтори изпълнението си от пряк свободен удар от първата част и за втори път матира Наваро – 2:1. Оттук до края на срещата Наполи хвърли всички сили в атака и след няколко пропуска на Салайета и Хамшик, футболистите на Роберто Донадони все пак успяха да стигнат до равенството. Появилият се като резерва Джерман Денис се оказа на точното място в точното време. В последната минута на двубоя аржентинецът се възползва от разбъркване в наказателното поле на Самп и отблизо прати топката в мрежата на Кастелаци, с което оформи крайния резултат – 2:2.

Така с това равенство Сампдория се изкачи на 12-о място с актив от 37 точки, докато Наполи е 11-и с точка повече.