2. - Италия
  3. Наполи се развихри за 4:1 при гостуването на Мидтиланд (ВИДЕО)

Наполи се развихри за 4:1 при гостуването на Мидтиланд (ВИДЕО)

Легия и Брюж взеха първа точка след 1:1 помежду си

Наполи се развихри в Дания и победи Мидтиланд с 3:1 в група D на Лига Европа. Това бе среща между двата лидера, които бяха спечелили първите си два мача, но неаполитанците не оставиха съмнение в превъзходството си и сложиха край на серията от пет поредни победи на Мидтиланд във всички турнири.

На стадиона в Хернинг Ерик Святченко прати в мрежата на гостите, но бе извършил нарушение срещу Валдифиори и попадението не бе зачетено.

Наполи поведе в 19-ата минута след много съобразителна игра на Хосе Кайехон, който използва дълъг пас на Кулибали и с едно докосване грациозно прехвърли вратаря Микел Андерсен за 1:0.

12 минути по-късно бразилецът Алан нахлу по дясното крило и центрира, а Маноло Габиадини се разтегна, за да намери топката от воле за 2:0.

Алан накара вратаря да спасява, а удар с глава на Кайехон кацна върху мрежата над вратата. Габиадини вкара трети гол със запазената си марка – тупалка с левия крак, която срещна гредата и не остави никакъв шанс на вратаря – 3:0.

Мидтиланд върна един гол преди почивката чрез Даниел Ройер, чийто удар след меле при корнер рикошира два пъти преди Пусич да прати зад голлинията за 3:1 в полза на гостите.

Кайехон пък нацели греда със странен прехвърляш завършващ удар.

След почивката Кулибали изчисти от голлинията и попречи на Ройер да намали разликата на само един гол.

Гонсало Игуаин и Марек Хамшик влязоха като резерва, а именно Игуаин имаше последната дума в мача и в 94-ата минута размени пасове с Ел Кадури, за да направи 4:1 с последния удар в мача.

Така след три мача в Лига Европа головата разлика на Наполи е впечатляваща – 11:1.

В другия мач от тази група Легия (Варшава) и Брюж направиха 1:1 в Полша. Така и двата тима взеха първа точка.

Бранителят Дейви де Фаув даде аванс на белгийците в края на първата част, но в началото на втората Михал Кучарчик изравни.

Наполи е убедителен лидер с 9 точки след три победи, Мидтиланд е втори с 6 точки, Легия и Брюж са с по една.