2. - Италия
  3. Наполи смачка Кремонезе и е все по-близо до Скудетото (ВИДЕО)

Наполи смачка Кремонезе и е все по-близо до Скудетото (ВИДЕО)

Партенопеите стигнаха до убедителен успех с 3:0

Наполи размаза новака Кремонезе с 3:0 в мач от 22-ия кръг на Серия А и го остави без победа от началото на шампионата, макар да е полуфиналист за Купата на Италия, отстранявайки по пътя си именно неаполитанци.

Отборът от стадион „Диего Армандо Марадона“ продължава да е категоричен лидер и да крачи смело към титлата. Момчетата на Лучано Спалето събраха 59 точки в актива си, на 16 пред втория Интер, който е с мач по-малко. Логично, Кремонезе е последен с 10 точки.

Първата добра ситуация в мача дойде в 20-ата минута, когато Джовани Ди Лоренцо засече с глава добро центриране и насочи топката под напечната греда, но вратарят по прекрасен начин спаси и изби в корнер.

Две минути по-късно Наполи стигна до гол. Негов автор бе Хвича Кварацхелия след брилянтен иднивидуален рейд, завършил с точен изстрел в мрежата на гостите.

Грузинецът бе близо до още едно попадение в 28-ата минута, след като стреля с глава от точката за дузпата, но бе неточен.

В 34-ата минута Виктор Осимен комбинира с Ървинг Лосано, мексиканецът също пробва мерника си с глава, но бе много неточен.

Пред Лосано се откри още една добра ситуация в 53-ата минута, когато навърза няколко противникови бранители в наказателното поле и стреля под гредата, вратарят обаче изби топката в ъглов удар.

Джовани Ди Лоренцо продължи опитите на неаполитанци с глава, след като засече центриране от корнер, но и този опит бе спасен.

Натискът на Наполи оабче даде резултат в 65-ата минута, когато авансът на партенопеите бе удвоен. Мин-Джае Ким свали към Виктор Осимен след центриране от корнер, а нигерийският нападател прати топката в мрежата на гостите от Кремона за 2:0.

По-малко от четвърт час след това, в 79-ата минута, и малкото останала интрига се изпари. Ди Лоренцо изведе отлично Елиф Елмас, а той изпревари вратаря и се разписа за крайното 3:0.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)