2. - Италия
  3. Невероятен Палермо сломи Фиорентина на „Артемио Франки” с 2:0

Невероятен Палермо сломи Фиорентина на „Артемио Франки” с 2:0

Невероятен Палермо успя да сломи Фиорентина на „Артемио Франки” с 2:0 с което хвърли бомбата в 27-ия кръг на италианската Серия „А”. Гостите играха много разумно и интересното е, че можеха да се доберат до още по-голям успех. Головете за сицилианци отбелязаха Фабио Симплисио и Фабрицио Миколи.

Невероятен Палермо успя да сломи Фиорентина на „Артемио Франки” с 2:0 с което хвърли бомбата в 27-ия кръг на италианската Серия „А”. Гостите играха много разумно и интересното е, че можеха да се доберат до още по-голям успех. Головете за сицилианци отбелязаха Фабио Симплисио и Фабрицио Миколи.

Срещата започна с традиционния домакински натиск. Фиорентина можеше да открие резултата още в 1-ата минута на двубоя, но ударът на Марко Донадел не намери целта си. Натискът на „виолетовите” продължи и се стигна и до нови положения пред вратата на Палермо. В 4-ата минута Фелипе Мело изпусна чист гол, а след него пропуски направиха Йоргенсен, Монтоливо и Джилардино. Първото положение за Палермо в мача се откри пред Фабио Симплисио в 11-ата минута, но той не успя да вкара топката във вратата на Фрей. До края на полувремето двата тима показаха атрактивен футбол с много голови опасности. За Фиорентина пропуски направиха Муту и Комото, а за сицилианци голови възможности до края на първата част се откриха пред Кавани, Балтазери и Симплисио.

През второто полувреме гостите започнаха много активно и стигнаха до гол в 48-ата минута, който бе дело на Фабио Симплисио. В ситуацията топката попадна във Фабрицио Миколи, който би към вратата на „виолетовите”, но неуспешно, а само миг по-късно Симплисио вкара топката във вратата на домакините. Натискът на гостите продължи и се стигна до 56-ата минута, когато Фабрицио Миколи със силен шут от 12-13 метра успя да удвои резултата. До края на мача домакините се опитаха да обърнат двубоя, но вече бе късно.

След този мач Фиорентина заема 4-ото място в класирането с актив от 46 точки, докато Палермо е на 9-то място с 39 точки.

[0:1] Симплисио 48`
[0:2] Миколи 56`

ФИОРЕНТИНА: Фрей, Комото, Гамберини, Даинели, Паскуал, Донадел (57 - Бонацоли), Мело, Монтоливо, Йоргенсен (54 - Семиоли), Джилардино, Муту;

ПАЛЕРМО: Амелия, Касани, Кароциери, Бово, Балтазери, Гуана (80 - Тедеско), Ливерани, Ночерино, Симплисио, Кавани (86 - Сучи), Миколи (60 - Кяер);

Стадион: "Артемио Франки"

Рефер: А. Де Марко;

Жълти картони: Даинели (Фиорентина), Кароциери, Гуана, Боро (Палермо)