2. - Италия
  3. Нов голов трилър: Парма и Кротоне си вкараха 7 гола (ВИДЕО)

Нов голов трилър: Парма и Кротоне си вкараха 7 гола (ВИДЕО)

"Жълто-сините" се засилват към Серия Б

Парма загуби втори мач с 3:4 само в рамките на три кръга и то от последния Кротоне. Само преди кръг о"жълто-сините" отстъпиха със същия резултат от Каляри. Около тези мачове отборът от област Емилия-Романя натрупа две загуби с по 1:3 и равенство 2:2.

Загубата от Кротоне почти сигурно означава, че Парма също ще изпадне в Серия Б, както и тимът на Кротоне, който продължава да бъде последен в класирането. Парма обаче е на цели 11 точки от зоната за спасение.

В 14-ата минута гостите поведоха с 1:0. След центриране от ъглов удар Лисандро Магаян стреля с глава и вкара първото попадение в срещата.

Малко по-късно наставникът на Парма се наложи да прави принудителна смяна след травма на Денил Ман, който бе заменен от Роберто Д`Аверса.

Парма успя да изравни в 29-ата минута, когато Ернани също с глава изпрати топката в мрежата на гостите.

Малко преди почивката обаче гостите отново стигнаха до гол аванс. Този път точен бе Сими, който получи добър пас в наказателното поле и промуши топката зад гърба на вратаря за 1:2.

В даденото от рефера продължение на първата част Кротоне вкара и трети гол. Адам Унас изстреля силен удар и матира домакините.

4 минути след подновяването на играта Жервиньо връхлетя върху отскочилата топка в наказателното поле, преодоля вратаря и стреля в долния ляв ъгъл, отбелязвайки за 2:3.

Парма изравни в 54-ата минута. Тогава Валентин Михайла бе на точното място и успя да добави отбитата топка и да я  изпрати в мрежата.

В 68-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на Кротоне, която Сими реализира за 3:4.

Малко преди последния съдийски сигнал Андреас Корнелиус стреля с глава, но топката премина над вратата на гостите и резултатът остана непроменен.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)