2. - Италия
  3. ОБЗОР: Петко Христов с цял мач при загуба на Специя (ВИДЕО)

ОБЗОР: Петко Христов с цял мач при загуба на Специя (ВИДЕО)

Дженоа надви Каляри в голово шоу, Торино разби Салернитана

Българският национал Петко Христов изигра цял мач за Специя при загубата с 0:1 от Удинезе от третия кръг на Серия А. Единственото попадение в срещата бе дело на Лазар Самарджич в 88-ата минута.

"Орлите" започнаха по-агресивно двубоя, като още в 6-ата минута Янис Антисте можеше да вкара, но прати топката над вратата с глава. В 12-ата минута Марко Гуида провери с ВАР дали има дузпа за Удинезе, а такава нямаше.  В добавеното време на първата част Джакопо Сала опита удар от дистанция, който обаче бе доста неточен.

В 60-ата минута Жерар Деулофеу тръгна на самостоятелен рейд, преодоля няколко играчи на Специя, но изстрелът му от близка дистанция бе отразен от брилянтно от Зоет. Десет минути след това двойно подаване между Маджоре и Верде завърши със спасяване на Силвестри.  Пет минути преди края на редовното време Даниеле Верди отправи диагонален удар от границата на наказателното поле, но защитник на гостите изби от голлинията.

Гостите от Удине стигнаха до успеха в 88-ата минута след като Самарджич финтира защитниците на Специя и с удар по земя прати топката във вратата на домакините.

В друг двубой от по същото време Дженоа победи Каляри като гост в голово шоу, завършило 3:2.

Сардинци поведоха с гол от дузпа на Жоао Педро в 16-ата минута. В  56-ата минута домакините удвоиха аванса си с гол на Лука Капители. Три минути след това обаче Матиа Дестро даде тон за обрата на Дженоа. Десет минути Мохамед Фарас вкара за 2:2, а в 78-ата минута отново той донесе успеха на Дженоа.

Торино пък се справи с новака Салернитана с 4:0.

Каляри - Дженоа 2:3

Торино - Салернитана 4:0

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)