3. OБЗОР: Рома взе своето на "Олимпико", Наполи се издъни (РЕПОРТАЖИ)

OБЗОР: Рома взе своето на "Олимпико", Наполи се издъни (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от днешния ден в Серия А

Рома успя да победи с 3:2 Каляри и се изкачи на третото място в Серия А.

"Римските вълци" поведоха още в 11-та минута чрез Верету. До края на полувремето нови интересни моменти нямаше, но след почивката паднаха цели четири гола. Още в 59-та Жоао Педро изравни за сардинци.

В 71-та Джеко отново се доказа като лидера на Рома и върна отбора напред в резултата. Шест минути по-късно само Манчини удвои аванса на домакините.

В самия край от дузпа отново Жоао Педро вкара, но това не стигна за частичен обрат на Каляри.

По същото време един от фаворитите за топ 4 Наполи завърши само 1:1 срещу Торино.

Неаполитанци бяха без двама от лидерите си - Мертенс и Осимен, което се отрази на играта им в атака. След скучно първо полувреме, в 56-та минута Армандо Ицо изведе "биковете" напред в резултата.

Дженаро Гатузо хвърли всички козове от пейката в лицето на Лозано, Йоренте, Марио Руи и Фабиан Руиз. Пертенопеите бяха пълни доминанти, но трябваше да изчакат до втората минута на продължението, когато пас на Зиелински намери Инсине и той изравни в самия край.

РЕПОРТАЖИ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ ГЛЕДАЙТЕ ТУК!