2. - Италия
  3. Отличен Марко Ди Вайо разочарова Сампдория, Киево и Каляри поделиха по една точка

Марко Ди Вайо изпъкна над всички останали на „Ренато Дал’Ара” реализирайки хеттрик за класическата победа на Болоня срещу набралия инерция тим на Сампдория.

Сампдория накара критиците си да замлъкнат след поредни победи срещу двата милански гранда, но възпитаниците на Валтер Мацари бързо бяха върнати към реалността. Съставът на Синиша Михайлович отчаяно се нуждаеше от добър резултат в днешния си домакински двубой в борбата си за отдалечаване от зоната на изпадащите. Преди днешния кръг „рособлу” споделяше равен актив от точки (23) с Киево, окупирайки последната безопасна позиция в Серия „А”.

Мачът не предложи особено зрелище за 20-те хиляди почитатели на футболната игра, като през първата част двата тима си разделиха по едно опасно положение. В първата минута от добавеното време домакините все пак извлякоха максимума след корнер, изпълнен от Мутарели, който бе засечен при непосредствена близост от Ди Вайо, като топреализаторът на Болоня се възползва по отличен начин.

Минималната преднина окрили домакините за вторите 45 минути, като в първоначалните моменти Ди Вайо и Коельо бяха близо до нов гол. Самдория постепенно започна да набира скорост, като Антонио Касано имаше доста добър ден. Той обаче бе грубо подведен от съотборниците си.

Неефективната игра на гостите ги принуди да се впуснат в открито нападение, което предостави добър шанс за Болоня. Ди Вайо покачи за 2:0 с добре пласиран изстрел, но нападателят нямаше намерение да спира дотук, като 4 минути след втория си гол той формира и хеттрика си.

В друга среща от 27-я кръг на италианската Серия „А” отборите на Киево и Каляри поделиха точките на стадион „Марк Антонио Бентегоди”. Киево навлезе в двубоя с надеждата, че добрата поредица от резултати ще им помогне да се отдалечат от последните места в италианското първенство.
Треньорите на двата състава бяха заложили на идентични формации с 4-3-1-2.

В 26-ата минута домакините допуснаха непростим пропуск, когато центриране на Микеле Маркиони намери непокрит бранителя Сантяго Морео, който запрати топката над напречната греда. Секунди след това те бяха наказани за прахосничеството. Микеле Фини центрира в противниковото наказателно поле, а Жеда реализира за 1:0, въпреки добрите опити на стража Сорентино.

Изравнителното попадение за Киево реализира Макинва, в 56-ата минута, секунди след като Марколини разтърси гредата с изстрел от 26 метра разстояние.

След равенството Каляри предаде седмото място на Лацио, докато Киево продължава да заема 18-ата позиция при равен брой точки с тима на Торино.