2. - Италия
  3. Отново спектакъл между Фиорентина и Дебрецен - 5:2 за "виолетовите" във Флоренция

Фио разпиля кошмарът на Левски с 5:2 и вече има 9 точки от 4 изиграни мача. Унгарският шампион е без точков актив. Лион вече е в следващата фаза с 10, докато Ливърпул е трети с 4.

Тимовете на Фиорентина и Дебрецен отново сътвориха голов спектакъл за любителите на футбола. Преди седмица италианците записаха успех с 4:3 в Унгария. Арена на тазвечершния спектакъл от група „Е” на Шампионската лига бе стадион „Артемио Франки” във Флоренция.

Фио разпиля кошмара на Левски с 5:2 и вече има 9 точки от 4 изиграни мача. Унгарският шампион пък все още е без точков актив. Лион вече е в следващата фаза с 10, докато Ливърпул е трети с 4.

Двубоят започна отлично за домакините и румънският голмайстор Адриан Муту откри резултата след 14 минути игра. Toй се възползва от бърза контраатака на Маркиони и след плонж с глава откри резултата. Добрият познайник на Георги Петков обаче Рудолф направи безпомощен вратаря Аврамов в 38-ата минута след центриране отляво и направи 1:1. При този резултат завърши и първата част на срещата.

Само за 15 минути в началото на втората играчите на Чезаре Прандели решиха крайния изход на двубоя. Комото центрира и Дайнели с глава в 52-ата направи 2:1, а Монтоливо в 59-ата засече остро центрираене на Варгас за 3:1. „Виолетовите” не спряха до тук и Маркиони покачи на 4:1 в 61-ата. Халфът получи пас от Джилардино и хитро прехвърли вратаря на гостите.

Един от основните нападатели на унгарците Кулибали намали резултата на 2:4 след 70 минути, бележейки с глава, но това още повече подразни домакините и само 4 минути по-късно италианският национал Джилардино вкара за 5:2.

Така Дебрецен отпада от следващата фаза, но има шансове за участие в Лига Европа.

ФИОРЕНТИНА – ДЕБРЕЦЕН 5:2
(1:0) Муту 14’
(1:1) Рудолф 38’
(2:1) Дайнели 52’
(3:1) Монтоливо 59’
(4:1) Маркиони 61’
(4:2) Кулибали 70’
(5:2) Джилардино 74’

ФИОРЕНТИНА: Аврамов, Паскуал, Комото, Дайнели, Гамберини (33’ Кролдруп), Варгас (77’ Сантана), Донадел, Дзанети (46’ Монтоливо), Маркиони, Муту, Джилардино

ДЕБРЕЦЕН: Пантич, Леандро, Комлоши (10’ Киш), Боднар, Шелеси, Фодор, Лашко (65’ Шакали), Варга, Цвиткович, Рамос (53’ Кулибали), Рудолф