2. - Италия
  3. Палермо обърна Парма, Божинов с 15 минути игра (видео)

Палермо обърна Парма, Божинов с 15 минути игра (видео)

Домакините от Палермо постигнаха пълен обрат след като Парма поведе още в 7-та минута с гол на Лукарели

Отборът на Палермо постигна победа с 3:1 в домакинството си на Парма в мач от 16 кръг на италианската Серия "А". Домакините получиха гол още в 7-та минута, дело на Лукарели, но с попадения на Пиния в 51-та минута, Миколи в 61-та и автогол на Дзакардо в 89-та обърнаха мача и спечелиха трите точки.

Мачът започна чудесно за гостите като още в 7-та минута Лукарели вкара с глава за 1:0, след корнер изпълнен от Себастиан Джовинко. В 15-та минута Кандрева стреля хубаво извън наказателното поле към вратата на Палермо, но ударът му не сполучи. В 18-та минута Чезаре Бово от Палермо  подаде към Никола Ригони в наказателното поле, последният стреля с глава, но извън целта.

В 25-та минута Миколи бе изблъскан от защитник на Парма в наказателното поле, но съдията  Гава остана безмълвен. В 31-та минута отново Миколи беше в центъра на събитията. Той се опита да направи задна ножица в близост до точката за изпълнение на дузпа, но ударът му мина високо над вратата на Миранте.

В 36-та минута Парма можеха да отбележат втори гол след бърза контраатака, но ударът на Мариано мина покрай вратата. До края на полувремето двата отбора не създадоха чисти положения. Тимът на Палермо имаше шест удара към вратата на Парма, но всичките извън целта, докато „пармалатите” имаха три удара, от които два точни.

Втората част започна с добра атака на домакините, в която Иличич проби отдясно и центрира остро по земя, но в ръцете на Миранте.

В 51-та минута Палермо успя да изравни чрез резервата Пиния. Ночерино тръгна през центъра и направи красиво двойно подаване с Иличич, след което стреля. Миранте отрази удара на Ночерино, но полузащитникът успя да стигне топката и да я подаде на Пиния, който беше сам срещу празната врата и не сбърка.

В 61-та минута Фабрицио Миколи направи пълен обрат за Палермо.  Пиния свали идеално топката с глава към Миколи, който беше на границата на наказателното поле и стреля от въздуха с десния крак във вратата на „пармалатите”.

В 65-та минута след центриране на Палермо Лукарели и Миранте не се разбраха и стражът изпусна топката в близост до Миколи. Миколи успя да прехвърли вратаря, но топката бе изчистена от защитата на Парма.

В 66-та минута Иличич получи топката от дясно и влезе в наказателното поле на гостите, след което стреля фалцово с левия крак и нацели напречната греда над Миранте.

Десет минути по-късно стражът на Палермо Сиригу спаси своите от втори гол. След центриране от фаул в централната зона нападателят на Парма Ернан Креспо изскочи зад отбраната в розово и отклони топката към вратата на Палермо, но Сиригу изби невероятно трудната топка.

В 78-та минута Валери Божинов се появи на терена като смяна на Мороне. Българинът секунди по-късно нахлу в наказателното поле на домакините, но не можа да отправи хубав удар. В 83-та минута резервата на Палермо Касами стреля хубаво с левия крак от границата на наказателното поле, но Миранте се разтегна докрай и изби топката в корнер.

Две минути по-късно отново Касами стреля добре, но този път топката мина над напречната греда. В 89-та минута третия опит за гол на Касами сполучи и Палермо вкараха за 3:1. Иличич центрира към нападателя, който се бореше за топката с Дзакардо, който насочи с глава топката в своята врата.

Така или иначе домакините вече водеха с 3:1 и нямаше интрига в двубоя. До края на сблъсъка Парма можеха да вкарат още едно попадение, но ударът на Валери Божинов бе спасен. Така отборът му загуби с 1:3 гостуването си на Палермо. След победата Палермо са на пето място в класирането с 26 точки, докато Парма са 15-ти с 18 спечелени точки.