2. - Италия
  3. Палермо победи с 3:2 над Удинезе

Палермо победи с 3:2 над Удинезе

Палермо постигна много ценна победа с 3:2 над Удинезе на собствения си "Ренцо Барбера" в среща от 20-ия кръг на италианската "Серия А". Сицилианци напълно заслужиха успеха си, тъй като показаха характер по време на срещата. Те играха много по-добре от съперника си от Удине, който очевидно се намира в дълбока криза.

Гостите от Удинезе съвсем изненадващо поведоха в резултата още във 2-ата минута, когато след Симоне Пепе изненада с премерен шут вратаря на домакините Марко Амелия. След този гол натискът на Палермо започна и домакините владееха инициативата по-време на цялата среща. В 17-ата минута домакините изравниха резултата, след като Фабио Симплисио засече с глава центриране на датчанина Петер Кяер. В 51-ата минута отново Симплисио се превърна в герой за своя отбор, след като засече центриране на Фабио Ливерани и за втори път прати топката в мрежата на гостите. Натискът на Палермо продължи и в 57-атам инута резултатът стана 3:1, след като Кавани се възползва от пас на Касани и с премерен удар прати топката в мрежата на Ханданович. Гостите все пак стигнаха до 2-ри гол, който бе дело на Антонио Ди Натале в 63-ата минута. Силите на Удинезе не стигнаха обаче за нищо повече.

В 92-ата минута Балцарети от домакините получи червен картон, но това не се оказа фатално. След този мач Палермо заема 8-то място в класирането с актив от 32 точки, докато Удинезе са на 14-то място с 23 точки.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)