2. - Италия
  3. Палермо стигна до победа над Аталанта с 3:2 в инфарктен мач

Палермо стигна до победа над Аталанта с 3:2 в инфарктен мач

Палермо постигна домакинска победа с 3:2 над Аталанта в мач от 18-ия кръг на италианската Серия "А", който се игра на стадион "Ренцо Барбера" в Сицилия. Домакините показаха с играта си по време на срещата, че заслужават успеха и напълно логично победиха.

Първото попадение за домакините реализира Фабрицио Миколи в 22-ата минута, като в ситуацията получи пас от Матиа Касани и с плътен удар откри резултата.. Натискът на сицилианци продължи и те стигнаха до втори гол чрез Марк Брешано в 39-ата минута.

Логично след добрата преднина, темпото в играта на Палермо спадна и футболистите на Аталанта съумяха да изравнят резултата. Серджо Флокари намали в 65-ата минута, като в ситуацията засече с глава центриране на австриеца Гьорг Гарич и вкара топката във вратата на Амелия. Пинто изравни резултата в 78-ата минута. Той получи пас от чилиеца Хайме Валдес и от близко разстояние прати топката във вратата на Палермо.

Победното попадение за домакините бе дело на Кавани, който получи пас от Фабио Ливерани и с техничен удар донесе победата на отбора си. На практика той донесе победата на тима си с този гол. След този мач Палермо заема 8-ото място в класирането с 26 точки, а Аталанта е 10-и с 24 точки.

[1:0] Миколи 22`
[2:0] Брешано 39`
[2:1] Флокари 65`
[2:2] Пинто 78`
[3:2] Kaвани 81`