2. - Италия
  3. Парма и Божинов се сринаха в Сицилия

Парма и Божинов се сринаха в Сицилия

Българският национал с цял мач и жълт картон при тежката загуба на „дуковете” с 0:3 от Катания като гост

Отборът на Катания постигна убедителна победа с класическото 3:0 над кандидата за Европа Парма при домакинството си от 21-ия кръг на италианската Серия „А”. Цял мач за гостите игра българският национал Валери Божинов, който обаче не успя да се разпише, а вместо това получи жълт картон. Домакините от Катания дори можеха да се поздравят с по-убедителна победа, но техният капитан Джузепе Маскара пропусна дузпа. „Дуковете” бавно започнаха да се сриват и малко по малко се отдалечават от местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

Катания започна по-добре мача и успя да поведе в резултата още в 15-ата минута. Джузепе Маскара засече с глава центриране на Лама от ъглов удар и от няколко метра прониза Миранте за 1:0. Само 10 минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Споли бе съборен в наказателното поле. Капитанът Маскара обаче не успя да уцели вратата от бялата точка и резултатът остана 1:0.

През втората част отборът на Парма вместо да атакува и да търси изравнителен гол, бе натикан в собствената си половина от момчетата на Синиша Михайлович, а Божинов и Аморузо останаха напълно изолирани в предни позиции. По-добрата игра на Катания даде резултат в 71-ата минута, когато Хорхе Мартинес удвои преднината на своя отбор с хубав удар по диагонала, който остави Миранте безпомощен. Крайното 3:0 оформи японецът Моримото в 77-ата минута с техничен удар с десния крак то чиста позиция.

Така след този мач Парма и Божинов остават на 10-о място с 29 точки в актива си, на 2 от зона Лига Европа. Катания пък е на предпоследното 19-о място с 16 точки, на 4 от спасителното място.