2. - Италия
  3. Парма обърна Болоня и без Божинов – 2:1

Парма обърна Болоня и без Божинов – 2:1

Новакът Парма продължи със силното си представяне у дома в италианската Серия „А”. Днес в среща от 16-ия кръг „дуковете” обърнаха коравия Болоня на „Енио Тардини” за 2:1 и по този начин се доближиха само на 2 точки от втория Ювентус. Българинът в редиците на Парма Валери Божинов не попадна в групата на Гуидолин за този мач, но и без него тимът успя да постигне победата, която дойде доста трудно. Гостите от Болоня пък завършиха мача с човек по-малко и допуснаха късно попадение на резервата Аморузо.

Първото полувреме бе доста равностойно, а головите положение пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка. Все пак минута преди края на първата част Габи Мудингай успя да изведе гостите от Болоня напред в резултата. Марко Ди Вайо му свали една топка, а той с мощен удар от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Миранте.

През втората част обаче Парма наложи тотален натиск и успя да стигне до изравняване в 56-ата минута. Ветеранът Панучи засече с глава центриране на Биабиани и отблизо изравни – 1:1. В 70-ата минута пък Бритос от състава на гостите получи директен червен картон за грубо нарушение и това наклони везните в полза на „дуковете”, които стигнаха до победно попадение 3 минути преди края. Появилият се като резерва Аморузо бе изведен на чиста позиция от Дзакардо и с десния крак прониза стража на Болоня за крайното 2:1.

Така с този успех Парма се утвърди на четвъртото място с актив от 28 точки, на 2 зад третия Ювентус и на 3 зад втория Милан. Болоня пък остава на 16-о място с 16 точки.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)