2. - Италия
  3. Парма пропусна да оглави класирането в Серия Б

Парма пропусна да оглави класирането в Серия Б

Славният в близкото минало тим на Парма пропусна да оглави класирането в Серия Б, след като завърши 1:1 при домакинството си на Пиаченца, в мач от 33-ия кръг.

Алесандро Будел изведе „дуковете” напред в резултатите след 25 минути игра, а Матиа Графиеди изравни в 61-ата минута. По този начин Парма остана на второ място с 59 точки, а лидер е Бари, който има една повече и мач по-малко.

По този начин Парма пропусна да увеличи аванса си пред третия Ливорно, който има 54 точки. Първите два тима в класирането печелят директна промоция за Серия А, а тимовете от 3-о до 6-о място играят плейофи.