2. - Италия
  3. Победи без значение за Рома и Парма в последния кръг

Победи без значение за Рома и Парма в последния кръг

"Вълците" се наложиха като гости над последния Чезена с 3:2, докато "кръстоносците" победиха минимално Болоня у дома

Отборът на Рома победи Чезена като гост с 3:2 в мач от последния 38-и кръг на италианската Серия А.

Домакините, които са на последна позиция в класирането и отдавна се бяха примирили със съдбата си на изпадащ отбор изненадващо откриха резултата в 9-ата минута чрез Симоне дел Неро.

„Вълците” обаче съумяха да обърнат развитието на мача в своя полза и още до почивката вече водеха с 2:1 след попадения на Боян Къркич в 27-ата минути и Ерик Ламела в 32-ата.

Четири минути след подновяването на играта пък Даниеле де Роси направи преднината на римляните още по-изразителна, отбелязвайки трето попадение във вратата на Чезена.

В последната минута на двубоя Марио Сантана намали на 2:3, но силите на домакините не стигнаха за повече от почетна загуба.

Успехът е без значение за тима на Рома, който още от миналата седмица бе наясно, че няма как да се домогне до евроквота. „Вълците” заемат седма позиция с актив от 56 точки, на 2 зад отборите на Интер и Наполи, и на 3 зад Лацио, като и трите тима все още не са изиграли мачовете си от последния кръг. Чезена пък завърши сезона на последно място с 22 пункта.

В друга среща от Италия тимът на Парма победи гостуващия Болоня с минималното 1:0.

Единстветното попадение за домакините отбеляза Джонатан Биабиани в 37-ата минута, след като засече с глава центриране на Себастиан Джовинко от корнер.

Победата не помогна и на Парма, която се нареди на осма позиция в крайното класиране с актив от 56 точки, с колкото е и седмият Рома. Тимът на Болоня е с едно място по-надолу и 51 пункта.