2. - Италия
  3. Погба спаси преднината на Ювентус на върха (ВИДЕО)

Погба спаси преднината на Ювентус на върха (ВИДЕО)

Гол в 91-та минута носи успеха над Болоня

Шампионският тим на Ювентус продължи победния си ход в италианската Серия "А", този път с успех над опашкаря Болоня. В двубой от 10-кръг на първенството на Ботуша "бианконерите" надделяха трудно с 2:1 като домакини.

Първото полувреме на "Ювентус Стейдиъм" не предложи особени емоции на зрителите, като и в двете половини на терена се видяха множество засади. Чак през втората част нещата започнаха да се оформят в полза на домакините и те поведоха в 54-та минута с гол на Фабио Куалиарела от малкото наказателно поле след като Емануеле Джиакерини му свали топката по перфектен начин с глава след центриране отдясно.

В 71-та минута Сафир Тайдер изравни с плътен диагонален удар от границата на наказателното поле, за да изнерви до краен предел феновете на торинци. Все пак в продължението на редовното време Джовинко центрира от фаул и Пол Погба се разписа с глава за крайното и важно 2:1 с оглед на победата на основен преследвач в борбата за Скудетото - Интер, който надделя с 3:2 над Сампдория.

След 10-ия кръг Юве е водач в класирането с 28 точки, с 4 повече от втория Интер.