2. - Италия
  3. Принца на Рим поведе Рома към осма поредна победа на „Олимпико” (видео)

Принца на Рим поведе Рома към осма поредна победа на „Олимпико” (видео)

Победата с 3:0 над Каляри позволи на столичани да заемат второто място във временното класиране на Серия А

Съставът на Рома остана непобеден от началото на сезона на своя „Стадио Олимпико”, след като записа осма поредна победа пред своите тифози в Серия А, надделявайки с класическото 3:0 над гостуващия Каляри в среща от 21-ия кръг на Калчото.

Тон за успеха на римляните даде неостаряващият капитан на тима Франческо Тоти, който се разписа от дузпа в 22-ата минута на срещата.

Принца на Рим получи шанс да изпълни наказателен удар, след като проби отляво и изведе на стрелкова позиция Де Роси, който бе изблъскан от Канини, в резултат на което последният получи жълт картон, а Рома – правото да изпълни дузпа.

Тоти изпълни хладнокръвно 11-метровия наказателен удар, а след като го реализира изрази радостта си по подобаващ за себе си начин.

В края на първото полувреме Рома натисна и бе близо до втори гол, но Де Роси пропусна, а грешно решение на странични рефер спря откъсващия се Бориело заради несъществуваща засада.

Домакините все пак стигнаха до аванс от две попадения в 71-ата минута, в която стражът на гостите Агаци не се намеси по най-добрия начин след удар с глава на Жуан, а Симоне Перота се възползва от това и отблизо прати топката в мрежата на италианеца.

Класическият резултат бе оформен в даденото от съдията продължение с попадение, дело на резервата Менес, който бе изведен от друг състезател, появил се след почивката в редиците на домакините – Мирко Вучинич.

След успеха си възпитаниците на Клаудио Раниери заеха втората позиция във временното класиране с 38 точки в своя актив, на три от лидера Милан, който обаче има мач по-малко.

Стартови състави:

Рома: Сержио, Касети, Мексес, Жуан, Рийзе, Де Роси, Симплисио, Тадей (’67 Менес), Перота, Тоти, Бориело (’68 Вучинич);

Каляри: Агаци, Писано, Канини, Астори, Агостини, Конти, Биондини, Найнджолан (’79 Лейнър), Косу, Нене (’66 Матри), Акуафреска;