2. - Италия
  3. Променената Рома отнесе Верона с 3:0, Ники Михайлов остана резерва (ВИДЕО)

Променената Рома отнесе Верона с 3:0, Ники Михайлов остана резерва (ВИДЕО)

Ляич се разписа в дебюта си за Рома, Строотман и Жервиньо също записаха първи минути в Серия А

Рома победи Верона с класическото 3:0 във втория кръг на Серия А и записа втори пореден успех. Адем Ляич се разписа в дебюта си за „вълците”, Миралем Пянич вкара много красиво попадение, а Дългас Майкон също бе точен за класиката, като и трите попадения паднаха след почивката.

Николай Михайлов беше на резервната скамейка за Верона, но така и не се появи в игра. Вратата на гостите пазеше бразилецът Рафаел.

И двата отбора стартираха с победи в първия кръг. Рома надви Ливорно с 2:0 като гост, а Верона изненада Милан с 2:1.

Кевин Строотман и Жервиньо правеха дебют и почнаха като титуляри за тима на Руди Гарсия.

Верона имаше 6 поредни загуби от Рома като гост и тази вечер записа поражение №7.

Флоренци трябваше да зарадва 39 000 на „Олимпико” преди да са изминали две минути, но след като Де Роси го изведе на чиста позиция, той стреля покрай вратата.

Рафаел изби шут на Пянич покрай гредата, а после отрази и далечен опит на Де Роси. Спасяванията на вратаря на Верона продължиха след удар на Тоти от пряк свободен удар.

Флоренци не можа да засече центриране на Пянич, а Тоти изведе Строотман, но Рафаел пак се намеси отлично.

След почивката мачът продължи в същото русло – Рома натискаше, а Верона се бранеше.

Флоренци бе заменен от лятното попълнение Адам Ляич, но друг нов играч откри резултата.

Майкон проби по десния фланг, центрирането му се отклони силно от Качаторе и прехвърли вратаря Рафаел за 1:0 в 57-ата минута.

Пянич удвои почти веднага. Босненецът залъга, че ще стреля силно и вместо това деликатно прехвърли стража на Верона и красиво се разписа за 2:0.

Рафаел се изяви по-добре при възможност за Жервиньо и с крак изби удара на котдивоареца.

Ляич обаче отбеляза дебюта си с гол. Сърбинът намери близкия долен ъгъл с мощна тупалка извън наказателното поле за класическото 3:0.

Верона нямаше късмет да вкара поне почетен гол и хубав удар на Емил Халфредсон намвери напречната греда на римляните.

Строотман пък изчисти от голлинията  след корнер и удар на Даниеле Кача, а до края резултатът остана 3:0.

Рома се изравни с лидерите Наполи и Ювентус с по 6 точки на върха, а Верона остана с 3 на 9-а позиция преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)