2. - Италия
  3. ПРОПАДАНЕТО ПРОДЪЛЖАВА: Каляри няма победа вече девет поредни мача

ПРОПАДАНЕТО ПРОДЪЛЖАВА: Каляри няма победа вече девет поредни мача

Тимът допусна обрат срещу Беневенто на старта на 16-ия кръг от Серия "А"

Каляри загуби с 1:2 домакинството си на Каляри от 17-ия кръг на Серия "А" и вече девет поредни мача няма победа. Беневенто пък записа трети успех в последните си четири срещи и вече е далече от зоната на изпадащите.

Тимът на Филипо Индзаги стигна до обрат в края на първото полувреме, когато в рамките на 3 минути Марко Сау и Алесандро Туя се разписаха. Жоао Педро откри резултата в 20-ата минута.

Завърналият се в Каляри Раджа Наинголан бе сред титулярите. Еузебио Ди Франческо обаче не можеше да разчита на доста основни играчи поради контузии. Домакините стартираха активно и попадение на Паволети в началото на срещата бе отменено поради нарушение.

Беневенто отговори с добра атака, при която Лападула изведе Сау, но Краньо спаси. В тази ситуация вратарят събори Лападула, а съдията отсъди дузпа, но след намесата на ВАР промени решението си. Сау пропусна още една възможност преди Каляри да поведе. След ъглов удар Паволети отклони топката с глава, а Жоао Педро я прати в мрежата.

В края на полувремето. Сау изравни, а секунди по-късно Туя изведе гостите напред.

След почивката по-добрите положения бяха пред вратата на Каляри. Вратарят на домакините се намеси няколко пъти след добри контраатаки на съперника. Лападула провали великолепна възможност, след като опитът му да намери Сау бе блокиран.

Пет минути преди края домакините останаха с човек по-малко, след като Нандес получи втори жълт картон за реакция към съдията, който му бе показал картон.