2. - Италия
  3. Реджина дръпна Болоня със себе си към Серия „Б” след 2:1 на „Ренато Дал’Ара”

Реджина дръпна Болоня със себе си към Серия „Б” след 2:1 на „Ренато Дал’Ара”

Отборът на Реджина изненада тима на Болоня в битката на изпадащите, побеждавайки го с 2:1 и по този начин драстично намали шансовете му за оставане в Серия „А”. Срещата се игра на стадион „Ренато Дал’ Ара” и бе от програмата на 34-ия кръг на Калчото. Победата бе много важна за домакините в битката им за спасение, но остра нужда от точки имаха и гостите и именно те бяха тези, които в крайна сметка се поздравиха с победата.

Мачът започна по-добре за домакините, които се опитваха да развиват атаките си през средата на терена. През това първо полувреме с множество пропуски за Болоня се отличиха Адаилтон и Ди Вайо. Така дойде 40-ата минута, когато Барето от гостите пусна пас зад отбраната на домакините, който намери Бриенза в наказателното поле и вторият с хубав шут с левия крак прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Коломбо – 1:0. В самия край на полувремето, Морас от Болоня, получи изгоден шанс да изравни, но ударът му премина вляво от вратата на Реджина.

Гостите нанесоха своя решителен удар веднага след почивката. Тогава Барето стреля с десния крак извън наказателното поле и прати кълбото в горния десен ъгъл на Коломбо за 2:0. След този гол домакините моментално тръгнаха в атака, търсейки промяна на статуквото. Домакините имаха няколко възможности да намалят резултата като в 61-ата минута Освалдо удари напречната греда след удар с глава. В 85-ата минута Освалдо имаше нова страхотна възможност за отбелязване на попадение, но ударът му с глава премина вдясно от рамката на вратата на Реджина. Две минути по-късно обаче нищо не бе в състояние да спаси Пуджиони, след като Белери намери Морас на малкото наказателно поле и вторият разстреля стража на Реджина – 1:2. Последното интересно положение в срещата се откри през Марацина от домакините, но ударът му с глава бе спасен от Пуджиони.

Въпреки тази победа гостите от Реджина останаха на последното място във временното класиране с актив от 27 точки, на три от спасителния бряг. Домакините от Болоня останаха на 18-о място в подреждането като имат спечелени 29 точки.