2. - Италия
  3. Резервите на Аталанта се справиха със Сампдория (ВИДЕО+СНИМКИ)

Резервите на Аталанта се справиха със Сампдория (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бергамци влязоха в топ 4 за момента след 2:0 на "Луиджи Ферарис"

Отборът на Аталанта записа трета поредна победа в Серия "А" и временно се изкачи на четвърто място в класирането.

В двубой от 24-ия кръг тимът на Джан Пиеро Гасперини надигра с 2:0 като гост Сампдория и нанесе на генуезци втора поредна загуба в първенството, след като "блучеркиатите" претърпяха поражение с 0:1 от Лацио в Рим преди седмица.

След отлична атака на гостите в 40-ата минута Руслан Малиновски получи пространство, напредна в половината на Самп и с мощен шут с левия крак от границата на наказателното поле изведе бергамаските напред в резултата.

В 50-ата минута Йоаким Маеле опъна мрежата зад стража на Сампдория Емил Аудеро с хубав удар от въздуха, но попадението бе отменено след консултация на рефера с ВАР. Причината за това решение бе засада на Робин Госенс.

В 70-ата минута резултатът все пак стана 0:2, а автор на гола бе Робин Госенс. Той успя да нанесе удар след центриране на Маеле отдясно преди топката да докосне тревата, като изпревари бранител на домакините и от близко разстояние не остави шансове на Аудеро.

Така Аталанта събра 46 точки и изпревари тима на Рома, който приема Милан по-късно тази вечер. Сампдория пък заема 10-а позиция с 30 точки.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)