2. - Италия
  3. Римските „вълци” изтръгнаха рутинни три точки от „делфините” (видео)

Римските „вълци” изтръгнаха рутинни три точки от „делфините” (видео)

В друг мач от кръга Сампдория се наложи, също с 1:0, над Болоня

Рома записа втори поред успех в италианската Серия „А", след като спечели рутинни три точки при визитата си на опашкаря Пескара от 14-ия кръг на първенството.

Момчетата на Зденек Земан пречупиха „делфините” с минималното 1:0 пред 15 000 души на „Стадио Адриатико", след ранно попадение.

То бе дело на Матиа Дестро и падна още в 5-ата минута, когато с удар  от близка дистанция италианският национал направи безпомощен стражът на домакините Матиа Перен.

Като цяло тимът на Рома бе този, който диктуваше събитията на терена, като доста деен бе ветеранът Франческо Тоти, обстрелвал на няколко пъти опасно вратата на съперника.

В контраст с това домакините не отправиха нито един точен удар към стража на гостите, които запазиха шестото си място  в таблицата, но вече са с актив от 23 точки, колкото и има и градският съперник Лацио.

В друг мач от кръга Сампдория се наложи, също с 1:0, но у дома над Болоня.

Гостите играха почти цял мач с 10 човека, тъй като още в петата Морлео бе изгонен с директен червен картон, а единственото попадение в полза на домакините вкара Поли в 61-ата минута.