2. - Италия
  3. Рома би 3:2 Каляри в един луд мач

Рома би 3:2 Каляри в един луд мач

Така с този успех Рома се изкачи на 10-о място с 23 точки, докато Каляри е на 13-а позиция с 20 точки.

Отборът на Рома постигна 5-а поредна победа, след като успя да победи с 3:2 Каляри в мач от 16-ия кръг на италианската Серия „А”. Срещата предложи много емоции на зрителите на „Олимпико”, които видяха 5 гола, куп положения, 2 обрата и най-важното – победа за своя тим.

Срещата започна доста вяло и нямаше изгледи да се стигне до резултатен мач. Първият гол в срещата падна едва в 39-та минута, когато капитанът на домакините Франческо Тоти стреля отлично от границата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря на Каляри.

Втората част коренно се различаваше от първата и хората на стадиона станаха свидетели на истински спектакъл. Първо в 58-та минута Даниеле Конти стреля много силно от пряк свободен удар и не даде никакъв шанс на Дони за реакция, отбелязвайки един от най-хубавите голове в шампионата до момента – 1:1. Само минута по-късно Каляри имаше шанс да поведе в резултата. Жеда бе оставен непокрит в наказателното поле и отблизо направи непростим пропуск, пращайки топката над вратата на Дони. В 69-та минута обаче бразилецът не сгреши и даде аванс да своя тим, след страхотен удар извън наказателното поле. Оттук нататък имаше само един отбор на терена и това бе този на „вълците”. Тоти и компания не спираха да атакуват и логично стигнаха до равенството в 77-та минута, когато Симоне Перота вкара със задна ножица и взриви трибуните на „Олимпико” – 2:2. В самият край на срещата Мирко Вучинич се превърна в герой за своя тим, след като отблизо разстреля вратаря на гостите и донесе победата на Рома. След гола Вучинич свали шортите и фланелката си, за което получи жълт картон.