2. - Италия
  3. Рома би Лече с 3:2, отново дузпа носи успеха на „вълците”

Рома би Лече с 3:2, отново дузпа носи успеха на „вълците”

Отборът на Рома постигна трудна победа с 3:2 при домакинството си на борещия се за оцеляване тим на Лече в среща от 32-ия кръг на италианската Серия „А”. Франческо Тоти реализира нова дузпа за своя отбор за 3:2, след като при предишното си домакинство „вълците” спечелиха с 2:1 с два гола от дузпи.

Още в 3-ата минута Тоти изведе своя отбор напред, след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар. Само 10 минути по-късно Матео Бриги удвои преднината на своя отбор с хубав удар с десния крак по диагонала. По всичко личеше, че „вълците” са решили мача в своя полза още в самото му начало, но футболистите на Лече не се предадоха и върнаха 1 гол чрез Джани Мунари, който реализира от малък ъгъл за 2:1, като при този резултат завърши първата част.

През второто полувреме Лече продължи да търси изравняване и стигна до такова в 55-ата минута, когато резервата Пападопулос бе изведен сам срещу стража на домакините и хладнокръвно чукна топката покрай Артур за 2:2. Само 5 минути по-късно обаче главният съдия Мацолени отсъди спорна дузпа в полза на Рома за нарушение срещу Жулио Баптища. Тоти реализира хладнокръвно от бялата точка и отново върна преднината на своя отбор.

Въпреки това Лече не се предаде и отново потърси изравняването, но техните амбиции бяха прекършени в 72-ата минута, когато Лука Ариати получи директен червен картон за грубо нарушение в краката на Пизаро. Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, гостите продължиха да атакуват, но силите им не стигнаха за нов гол и така резултатът остана непроменен.

С този успех Рома остава 6-и с актив от 52 точки, на цели 5 от заветното 4-о място, което се заема от Дженоа. Лече пък претърпя сериозен удар по надеждите си за оцеляване. Тимът е на предпоследното 19-о място с 24 точки в актива си, на 3 от спасителната 17-а позиция.

Рома – Лече 3:2