2. - Италия
  3. Рома измъкна точка от гостуването си на "Луиджи Ферарис" преди мача с ЦСКА

Рома измъкна точка от гостуването си на "Луиджи Ферарис" преди мача с ЦСКА

"Вълците" и Сампдория не успяха да се победят и завършиха наравно - 0:0

Сампдория и Рома не успяха да се победят в последната среща от 16-ия кръг на Серия "А". Дербито на стадион "Луиджи Ферарис" завърши при нулево реми, а двата тима си разделиха по едно полувреме. През първата част домакините от Генуа бяха по-активни на терена, като в 33-ата минута само страничната греда спаси "вълците" от попадение в тяхната врата. През второто полувреме отборът на Рома, който в сряда ще играе срещу българския ЦСКА в София, създаде доста опасни положения пред вратата на Кастелаци, но удари на Тоти, Вучинич и Тадей с мъка бяха избити от стража на Самп.

В 6-ата минута Антонио Касано се опита да изненада стража на Рома Серхио с удар от 25 метра, но топката мина на около 2 метра покрай вратата на гостите. Минута по-късно бившият играч на „вълците” напредна отдясно и центрира в малкия пеналт към Пацини, но Бурдисо успя с глава да изчисти пред погледа на Пацини. В 12-ата минута играчите на Рома отправиха първия си точен изстрел към вратата на Кастелаци. Родриго Тадей получи топката в полето на домакините и веднага стреля от воле, но вратарят на „моряците” изби в корнер. В ответната атака Касано центрира към Даниеле Манини, който стреля от воле, а топката буквално „облиза” левия страничен стълб на вратата на Рома.

В 33-ата минута домакините изпуснаха два уникални шанса да открият резултата. Първо Паломбо стреля силно от 25 метра по диагонала, но Серхио успя със сетни усилия да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар, Станкевичиус насочи топката с глава, но тя се удари в десния страничен стълб, а след това Пацини от 2-3 метра не успя да я прати в опразнената врата.

В 50-ата минута Рома получи правото да изпълни пряк свободен удар, но изстрелът на Тоти срещна стената. Осем минути по-късно нападателят на Сампдория Пацини се опита да се измъкне от персоналния си пазач, но си поведе силно топката и в крайна сметка тя излезе в аут.

В 61-ата минута Франческо Тоти намери Перота в полето на домакините, но ударът на италианеца в долния ляв ъгъл бе отразен от Кастелаци. Четири минути по-късно капитанът на „вълците” центрира от корнер към границата на малкия пеналт, където бе Мирко Вучинич. Черногорският национал стреля с глава, но Кастелаци с върха на пръстите си изби от голлинията.
В 75-ата минута Тоти стреля силно от 25 метра, а топката мина на сантиметри над напречната греда. До края на мача и двата отбора се опитаха да променят нулевото реми, но така и не създадоха чисто голово положение пред една от двете врати.

След това реми Рома и Сампдория запазват съответно 5-ата и 6-ата си позиции с актив от 25 точки.

Сампдория – Рома 0:0

Сампдория: Кастелаци, Станкевичиус, Гасталдело, Лучини, Циглер, Белучи (67’ Акарди), Паломбо, Поли (76’ Тисоне), Манини, Пацини (90’ Поци), Касано

Рома: Серхио, Касети, Бурдисо, Жуан, Рийзе, Тадей (90’ Губерти), Де Роси, Бриги, Перота, Вучинич (85’ Баптища), Тоти

Жълти картони: Гасталдело, Поли, Лучини (Сампдория); Бурдисо, Перота, Тадей, Тоти (Рома)

Главен рефер: Дамато ди Барлета

Стадион: „Луиджи Ферарис”, Генуа

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)