2. - Италия
  3. Рома изпусна Торино и взе само точка (ВИДЕО)

Рома изпусна Торино и взе само точка (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха равенство 1:1

Торино и Рома завършиха наравно, 1:1, в мач от петия кръг на Серия А. Ромелу Лукаку изведе римските "вълци" напред в 69-ата минута, но Дуван Сапата донесе точката за "биковете". Торино се намира на 9-ата позиция в таблицата с 8 точки, докато Рома е 13-ти с 5 пункта.

Домакините можеха да открият резултата още в 5-ата минута. Дуван Сапата бе намерен в наказателното поле и стреля с глава, но ударът му бе спасен от Руи Патрисио. Четири минути по-късно Ромелу Лукаку пробва късмета си, но ударът му мина встрани от вратата на “биковете”.

В 31-ата минута играчите на Жозе Моуриньо имаха претенции за дузпа, след като футболист на Торино игра с ръка в наказателното поле, но до 11-метров наказателен удар не се стигна. Четири минути след това Патрисио отново трябваше да показва класата си, като спаси удар на Неманя Радонич. В 41-ата минута Сапата отново бе близо до попадението, но изстрелът му с глава мина близо до левия страничен стълб.

Втората част започна с нова възможност за колумбийския нападател, който отново бе разколебан от Патрисио. В 52-ата минута Демба Сек бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му не намери очертанията на вратата.

Продълженията пред двете врати продължиха, като този път Рома имаше добър шанс чрез Стефан Ел Шаарауи, но и неговият изстрел не попадна в целта. В 58-ата минута Браян Кристанте нацели страничната греда на вратата на Ваня Милинкович-Савич.

Рома откри резултата в 69-ата минута след прецизен удар на Ромелу Лукаку в долния десен ъгъл на вратата на домакините. Пет минути преди изтичането на редовното време, Сапата все пак успя да преодолее Патрисио, за да донесе точката на Торино.

В следващия кръг Торино ще гостува на Лацио, а Рома на Дженоа.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"