2. - Италия
  3. Рома най-накрая би в Серия А

Рома най-накрая би в Серия А

„Римските вълци” се наложиха с минималното 1:0 над Парма

Рома най-накрая спечели двубой от началото на сезона в Серия А. „Римските вълци” се наложиха с минималното 1:0 над Парма като гост. Голмайстор за тима на Луис Енрике стана новото попълнение Пабло Даниел Освалдо, който дойде през лятото от Еспаньол.

Въпреки че бяха гости, футболистите на Рома владееха инициативата през цялото време и заслужено си тръгнаха с трите точки. Те владееха топката 58%, бяха отправили общо 15 удара към вратата на Антонио Миранте, но само един от тях попадна право в целта.

През първото полувреме и двата тима имаха своите шансове да открият резултата, но пропуските валяха един след друг.

Пет минути след подновяването на играта обаче момчетата на Енрике увенчаха усилията си с гол на Освалдо. В 50-ата минута той получи прецизен пас от Алеандро Роси и вкара единственото попадение в срещата.

До края на мача „римските вълци” съумяха да запазят крехката си преднина и се поздравиха с първата си победа за новия сезон, въпреки че гостите на няколко пъти застрашиха Богдан Лобонт, но той не допусна неприятна изненада.

Така, Рома се изкачи до 12-ото място с 5 точки, а Парма е на 18-ата позиция с две точки по-малко.