2. - Италия
  3. Рома обърна Катания в драма на "Олимпико" и започна новата година с успех (видео)

"Вълците" спечелиха с 4:2 домакинството си

Отборът на Рома постигна изключително драматична победа над Катания пред собствена публика в мач от 18-ия кръг на Серия А.  Срещата завърши 4:2 в полза на „вълците”, а тимът достигна до трите точки, след като падаше с 1:2 на почивката.

Резултатът бе открит от домакините още в 5-ата минута, а точен за Рома бе Марко Бориело, който с хубав удар с левия крак изведе тима си напред.

Радостта на „вълците” обаче продължи до 29-ата минута, когато гостите от Катания успяха да изравнят. Автор на попадението за 1:1 бе Матиас Силвестре. Футболистът успя да се разпише, след като топката бе центрирана от корнер и попадна на главата му.

В 38-ата минута гостите достигнаха до пълен обрат и успяха да излязат напред в резултата. Макси Лопез отправи изстрел от около 10 метра, който попадна в десния ъгъл на вратата на Жулио Серджо, а вратарят на Рома не успя да реагира и кълбото влетя в мрежата му. При резултат 1:2 дойде и почивката.

Веднага след подновяването на играта Рома достигна до изравнителен гол, а отново успя да се разпише Бориело, след като бе намерен в наказателното поле на Катания и вкара от близко разстояние.

Пълният обрат стана факт четири минути преди края на срещата, когато Мирко Вучинич вкара трети гол за Рома. Нападателят стреля от границата на наказателното поле и прати неспасяемо топката във вратата на Катания.

Крайното 4:2 бе оформено в четвъртата минута на даденото от съдията продължение, като втори гол успя да вкара Вучинич, след като стреля от около 10 метра и топката попадна зад Мариано Андухар.

Така Рома започна новата година с успех в Серия А и вече е на 4-ото място с 32 точки. Катания е 14-ти с 21.