2. - Италия
  3. Рома отново се издъни в края (видео)

Рома отново се издъни в края (видео)

Катаня обърна „вълците” у дома, Лече и Чезена си спечелиха оставане в елита

Отборът на Катаня победи Рома с 2:1 в мач от 37-ия кръг на Серия „А”. Гостите от столицата откриха резултата чрез Симоне Лория в 14-ата минута. 34-годишният бранител не започна срещата като титуляр, но замени принудително контузилия се Жуан още в 5-ата минута на двубоя. Домакините стигнаха до равенството в 78-ата минута след гол на Гонзало Бергесио, а пълен обрат в мача направи Алехандро Гомес в последната пета минута на продълженията.

Лория се разписа с глава, засичайки центриране от статично положение на Франческо Тоти. Това бе и едно от малкото положения, които римляните създадоха пред вратата на домакините за целия мач. Отборът на Катаня имаше преимущество както във владението на топката, така и по отношение на отправените удари към противниковата врата. В състава на Рома имаше само две промени в сравнение с мача с Милан миналия кръг. На мястото на Писаро и Бриги започнаха Алеандро Роси и Леандро Греко. На почивката Вучинич се появи на мястото на Бориело.

Въпреки това „вълците” играха твърде отпуснато и, явно примирили се с шестата позиция, с нищо не показаха, че заслужават победата. Така в 78-ата минута след центриране от пряк свободен удар на Франческо Лоди, Гонзало Бергесио засече с глава от непосредствена близост изравни резултата, а в петата минута от даденото от съдията продължение драмата стана пълна след като
Алехандро Гомес взриви трибуните на „Стадио Анджело Масимо” с гол от десетина метра.

По този начин, кръг преди края на шампионата в Италия, отборът на Рома продължава да заема шестото място с актив от 60 точки, докато Катания се изкачи на 11-ата позиция с 46 и със сигурност запазва мястото си в Серия „А”.

В друга среща от Апенините Лече победи като гост Бари с 2:0. Невес Капучо Жеда откри за гостите в 51-ата минута, а крайното 2:0 направи бранителят на Бари Андреа Масиело, който си отбеляза нелеп автогол.

Победата бе изключително ценна за отбора на Лече, който си осигури оставането в елита на италианския футбол, заемайки 17-о място с 41 точки. Отборът на Бари пък ще се състезава в Серия „Б” от следващия сезон, тъй като се намира на последното 20-о място със скромните 21 точки, на цели 20 зад съперника си в днешната среща.

Отборът на Чезена постигна минимален домакински успех срещу Бреша. Единственото попадение в срещата отбеляза Емануеле Джачерини в 59-ата минута.

Така Чезена също си спечели оставане в Серия „А”, заемайки 16-а позиция с 43 пункта, докато Бреша ще играе във втория ешелон от догодина със своите 31 точки, отреждайки им предпоследното 19-о място.