2. - Италия
  3. Рома победи последния в Серия "А" с гол от засада (видео)

Рома победи последния в Серия "А" с гол от засада (видео)

Принца на Рим пропуска дузпа срещу Бари, Лече удари Киево с 3:2

Отборът на Рома се наложи над Бари у дома с 1:0 в мач от 16-ия кръг на Серия "А". Единственото попадение в срещата отбеляза Жуан в 30-ата минута. Гостите имаха основателни претенции, тъй като бразилецът се намираше в положение на засада.

Римляните създадоха повече положение през първата част.

Първи обаче погледнаха към противниковата врата играчите на Бари. В първите десетина минути те създадоха две положения, но ударите на Донати и Пулзети с нищо не застрашиха Лобонц. До края на първата част гостите не отправиха повече удари към вратата на 32-годишния румънец.

При първата си по-опасна атака отборът на Рома получи правото да изпълни дузпа. В 20-ата минута Бориело се свлече в наказателното поле на Бари, след като бе фаулиран от Риналди.

Зад топката застана капитанът на „вълците” Франческо Тоти, който  не успя да изведе Рома напред. Тоти стреля в долния ляв ъгъл, но стражът на госите Жан Франсоа Жиле хвана посоката на изпълнението и отрази блестящо удара.

Десет минути по-късно обаче „вълците” ликуваха след гол на Жуан. След хубаво центриране на Франческо Тоти отдясно, преминало през цялата отрбана на Бари, топката стигна до Жуан, който изпревари вратаря на гостите и от непосредствена близост откри. Гостуващият отбор бе ощетен при тази ситуация, тъй като при центрирането на Тоти, Жуан е бил в положение на засада.

В продължението на първото полувреме след центриране на Жуан, стражът на гостите изпусна топката и тя попадна в Бриги, който обаче не успя да се възползва от вратарската грешка.

„Вълците” имаха време за още една атака. Менес се отчете с хубав пробив отдясно, завършил с плътен удар ниско по тревата, след който топката мина на сантиметри от левия страничен стълб.

През втората част отборът на Рома продължаваше да търси второ попадение, но така и не успя да стигне до него.

В 58-ата минута Бориело проби отдясно и изпробва рефлекса на Жиле от границата на наказателното поле. Последва  корнер, след който Бориело игра с глава и нацели лявата греда на вратата на гостите.

До края на мача с опасни удари се отличиха Джереми Менес, Марко Бориело и Тоти, но Жан Франсоа Жиле показа защо е национален вратар на Белгия и отчая нападателите на Рома с великолепните си изяви.

В самия край на мача в една от редките си възможности гостите можеха да накажат римляните след хубава контраатака завършила с удар на Андреа Масиело от близко разстояние, спасен със сетни сили от Дони, който замени Лобонц на полувремето.

Така Рома закотви още по-здраво Бари на дъното в Серия "А" след като постигна минимална победа с 1:0, въпреки многото пропуснати възможности за гол, особено през втората част. "Вълците" пък са на 6-а позиция в класирането с актив от 26 точки, на десет от лидера Милан.

Рома – Бари 1:0

30’ Жуан

В друг мач, игран днес в Италия, отборът на Лече победи у дома Киево с 3:1. Домакините откриха в 16-ата минута чрез Едуард Офере, който получи топката от Рубен Оливера и се разписа с удар от дъгата на наказателното поле в долния ляв ъгъл на вратата на Киево.

В 45-ата минута след центриране на Мунари, Игацио Пиати удвои, след като разстреля Стефано Сорентино от границата на вратарското поле.

Гостите върнаха едно попадение, дело на Мариано Боглиачино  от пряк свободен удар, десет минути след началото на втората част.

Пиати отбеляза втория си гол в тази среща в 69-ата минута. Полузащитникът се разписа след удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл на противниковата врата.

В даденото от съдията продължение, гостите успяха да намалят на 3:2, благодарение на Давиде Мандели, който се разписа от непосредствена близост, след изпълнение на статично положение.

След тази среща отборът на Лече е на 18-а позиция с 15 точки. Киево пък се смъква на 12-то място с 20.

Лече – Киево 3:2

16’ Едуард Офере
45+1’ Игнацио Пиати
55’            Мариано Богличиано
69’ Игнацио Пиати
90+4’       Давиде Мандели