2. - Италия
  3. Рома разби Наполи с 3:0 на "Сао Пауло"

Рома разби Наполи с 3:0 на "Сао Пауло"

Рома постигна внушителна победа с 3:0 над Наполи в среща от 20-ия кръг на италианската Серия "А". Мачът се игра на стадион "Сао Пауло" в Неапол, като домакините така и не успяха да победят Рома, откакто тима е воден от Еди Рея.

Гостите от Рим започнаха много силно срещата и имаха отлична възможност да открият резултата, но Рийзе изпусна перфектно положение във 2-ата минута след пас на Жуан. Натискът на момчетата на Лучано Спалети продължи и логично се стигна и до попадение. Френският защитник на Рома Филип Мексес засече с глава центриране на чилиеца Давид Писаро и изведе тима си напред в резултата. Домакините тръгнаха да изравняват резултата, но вместо това получиха втори гол. В 32-ата минута бразилецът Жуан засече с глава центриране на Давид Писаро, като вече прави впечатление, че първите два гола бяха идентични. Чилиецът не спря да тормози клетите неаполитанци през целия мач и направи добро впечатление с изявите си на терена. В 40-ата минута Жулио Баптиста можеше да направи резултата класически, но ударът му бе неточен.

В 50-ата минута Мирко Вучинич оформи крайното 3:0 за Рома, след като с плътен шут прати топката във вратата на Джанело. До края на срещата Рома бе абсолютен господар на терена, като домакините имаха само едно голово положение, което бе пропиляно от Герман Денис в 81-ата минута. След 20 изиграни кръга Рома заема 6-то място в класирането с актив от 33 точки, а Наполи е на 5-то място със също толкова точки.

[0:1] Филип Мексес 18`
[0:2] Жуан 32`
[0:3] Вучинич`