2. - Италия
  3. Рома с класика срещу Дженоа

Рома с класика срещу Дженоа

Отборът на Рома постигна важна победа с 3:0 над прекия си съперник за 4-тото място в италианската Серия „А”. След срещата от 23-ия кръг на италианския шампионат, двата отбора вече се изравниха по точки и имат равни шансове до края на първенството.

Срещата започна с неочакван натиск на гостите. Още в 4-та минута Тиаго Мота стреля опасно, но ударът му премина встрани от целта. Две минути по-късно Симоне Перота стреля опасно, но и той не успя да уцели вратата. В ответната атака Дженоа можеше да вкара, но ударът с глава на Скули бе спасен от вратаря Дони. В 18-ата минута Де Роси стреля опасно, но ударът му бе блокиран от бранител на гостите. Стигна се до 26-ата минута, когато Рома все пак поведе в резултата. Перота изведе Сисиньо на чиста позиция, който с хубав удар с десния крак не остави шансове на вратаря на гостите – 1:0. В 33-та минута Вучинич пропусна да удвои преднината на своя тим, след като стреля опасно от малък ъгъл, но ударът му бе спасен.

Втората част започна по най-добрият начин за домакините. Още в 47-та минута Вучинич вкара за 2:0 с хубав удар с десния крак, но само 5 минути по-късно „вълците” останаха с човек по-малко. Тадей получи втори жълт картон и бе изгонен от главния съдия. Дженоа се опита да се възползва от численото си предимство, но пропуски направиха Скули и Янкович. Стигна се до 69-ата минута, когато Джузепе Скули също получи втори жълт картон и възстанови численото равенство на терена. Така с по 10 души на терена двата отбора не успяха да създадат по-чисти голови положения. По всичко личеше, че срещата ще завърши при резултат 2:0, но в последната минута на мача Баптища направи добър пробив и с хубав удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата за крайното 3:0.

Така след този мач Рома вече се изравни с Дженоа и вече има 40 точки в своя актив, но остава 5-и, заради по-добрата голова разлика на „грифоните” от Дженоа.

1:0 Сисиньо 27’
2:0 Вучинич 47’
3:0 Баптища 90+3’

Рома: Дони, Сисиньо (Мота), Жуан, Мексес, Тонето, Тадей – ч.к., Де Роси, Перота, Бриги, Вучинич (Баптища), Тоти (Акуилани)

Дженоа: Рубиньо (Скарпи), Кришито, Ферари, Биава, Бокети (Паладино), Ван дер Боре (Милането), Янкович, Юрич, Мота, Скули – ч.к., Милито

Стадион: Олимпико, 41 648 зрители