2. - Италия
  3. Рома върна интригата в Серия "А" след минимална победа над Милан (видео)

Рома върна интригата в Серия "А" след минимална победа над Милан (видео)

Единственото попадение на "Сан Сиро" отбеляза Марко Бориело

Отборът на Рома победи трудно Милан с 1:0 в дербито на 17-ия кръг в Серия „А”. Единственото попадение на „Сан Сиро” отбеляза бившият нападател на Милан Марко Бориело в 68-ата минута.

През първото полувреме „росонерите” имаха предимство както във владението на топката, така и в отправените удари към противниковата врата.

Домакините създадоха три по-опасни положения през тази първа част.

Първо в 5-ата минута Робиньо направи много хубав пробив отляво, преодоля Филип Мексес и от близко разстояние стреля покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Дони.

В 30-ата Боатенг проби по сходен начин, този път отдясно и след като се подигра с Рийзе, центрира към намиращия се на удобна позиция Робиньо. В последния момент обаче Мексес успя да изчисти топката и предотврати опасността.

Малко по-късно Златан Ибрахимович пропусна най-чистото положение за своя тим, след като бе изведен абсолютно сам срещу вратаря на „вълците”. Натурализираният швед нахлу отдясно и се опита да прехвърли стража на гостите, но несъсредоточените му действия му попречиха да открие резултата.

За цялото първото полувреме гостите не се отчетоха с по-опасни удари към Абиати, освен с два далечни шута на Джереми Менес, преминали встрани от вратата.

През втората част отборът на Рома се активизира и успя да осъществи натиск. Защитата на домакините се справи с първите набези на „вълците”, като на два пъти удари на Бориело бяха парирани.

В 68-ата минута обаче никой не успя да попречи на бившия футболист на Милан да отбележи след прострелното центриране на Жереми Менес отдясно. Бориело засече топката от близко разстояние пред погледите на Неста и Абате, които не успяха да му се противопоставят.

„Росонерите” реагираха като ожилени на това попадение и само три минути по-късно можеха да възстановят равенството, ако не беше вторият уникален пропуск на Ибра. След центриране на Зеедорф, нападателят, който обиколи почти всички италиански грандове, успя да изпревари последния в защитата на Рома, Рийзе и с десния крак отправи много силен удар от десетина метра, профучал над напречната греда.

Фрапантният пропуск, като че ли обезкуражи „росонерите” и те не успяха да създадат чисто положение до влизането в игра на Роналдиньо през 85-ата минута. Още със самото си появяване бразилецът раздвижи играта на Милан и можеше да отбележи великолепно попадение. След подаване на Гатузо, Роналдиньо пое топката с гръб към вратата, след което я вдигна във въздуха и със задна ножица я прати на около метър-два над гредата.

В последната минута на редовното време, Златан Ибрахимович вкара кълбото в мрежата на Рома след прозвучал съдийски сигнал за засада. Това му коства жълт картон, който ще го извади от срещата с Каляри следващия кръг.

След изиграването на тази среща Милан е с актив от 36 точки и води само с шест точки пред Ювентус, Наполи и Лацио, които са с мач по-малко. Рома пък заема 5-а позиция с 29 точки.

Милан – Рома 0:1

68’             Марко Бориело

Милан: Абиати, Бонера, Неста, Антонини, Абате, Пирло (Зеедорф 22’), Боатенг (Роналдиньо 86'), Амброзини, Гатузо, Робиньо, Ибрахимович

Рома: Дони, Мексес, Жуан, Рийзе, Бурдисо, Де Роси, Менес (Тадей 81'), Симплисио, Бриги, Бориело (Окака Чука 90+1'), Адриано (Ал. Роси 88')

Жълти картони: Матео Бриги, Филип Мексес, Алеандро Роси, Рома; Златан Ибрахимович, Милан