2. - Италия
  3. Сампдория и Рома направиха 2:2 в мач спектакъл

Сампдория и Рома направиха 2:2 в мач спектакъл

Сампдория и Рома извъртяха 2:2 в зрелищен мач от 28-ия кръг на италианската Серия „А”, който се игра на стадион „Луиджи Ферарис” в Генуа. Домакините започнаха много силно двубоя и само може да съжаляват за пропуснатата победа. Головете за генуазци отбеляза Джанпаоло Пацини, който затвърди впечатленията, че се намира в невероятна форма. Жулио Баптиста вкара два гола за Рома и по този начин помогна на тима си да избегне загубата.

Сампдория и Рома извъртяха 2:2 в зрелищен мач от 28-ия кръг на италианската Серия „А”, който се игра на стадион „Луиджи Ферарис” в Генуа. Домакините започнаха много силно двубоя и само може да съжаляват за пропуснатата победа. Головете за генуазци отбеляза Джанпаоло Пацини, който затвърди впечатленията, че се намира в невероятна форма. Жулио Баптиста вкара два гола за Рома и по този начин помогна на тима си да избегне загубата.

Отборът на Рома започна много активно мача. Още в 7-ата минута Жулио Баптиста засече центриране на Макс Тонето отдясно и със силна тъпалка изведе своите напред в резултата.След този гол, отборът на Сампдория буквално смачка своя съперник и логично изравни резултата. В 25-ата минута нападателят на домакините Джанпаоло Пацини получи пас в малкия пеналт от Антонио Касано, който бе при корнера в дясно, и изравни резултата. Натискът на Сампдория продължи и се стигна до 43-ата минута, когато домакините успяха да направят пълен обрат и да поведат в резултата. Марко Паладино стреля от 15-ина метра към вратата на Дони, но стражът на домакините изби топката, след което тя попадна в краката на Пацини, който отбеляза втория си гол в мача и изведе тима си напред в резултата.

През втората част на мача играта се поизравни, като и двата тима имаха интересни голови положения В 62-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Марко Мота бе изгонен заради втори жълт картон. В 70-ата минута Марко Паладино спъна Макс Тонето в наказателното поле и съдията отсъди 11-метров наказателен удар, който бе вкаран от Жулио Баптиста. По този начин Рома се върна в мача и изравни резултата. Домакините можеха да се поздравят с победата, но пропуски на Пацини и Касано в последните 10-ина минути ги лишиха от този шанс.

След този мач Рома заема 6-ото място в класирането с актив от 46 точки, докато Самп е на 14-та позиция с 33 точки.

[0:1] Баптиста 7`
[1:1] Пацини 25`
[2:1] Пацини 43`
[2:2] Баптиста 70`

САМПДОРИЯ: Кастелаци, Кампаняро, Лучини, Раджи, Станкевичус (29 - Паладино), Плери, Саммарко, Паломбо, Франческини (83 - Белучи), Пацини, Касано;

РОМА: Дони, Мота, Диамунте, Панучи, Рийзе, Тонето, Пизаро, Баптиста, Менез (80 - Кресенци), Вучинич (90 - Монтела);

Стадион: "Луиджи Ферарис"

Посещаемост: 20,000 зрители;