2. - Италия
  3. Сампдория с нова издънка - 0:2 срещу Палермо

Сампдория с нова издънка - 0:2 срещу Палермо

Сампдория продължава със слабото си представяне в Серия "А" и този път загуби на собствения си "Луиджи Ферарис" с 0:2 от Палермо. Това стана в среща от 20-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините бе успяха да направят нищо съществено по време на срещата и крайният резултат бе напълно логичен. Гостите от Сицилия можеха да отбележат гол в 43-ата минута, но тогава Симплисио направи уникален пропуск след подаване на Брешано. В продължението на първото полувреме самият Брешано изведе тима си напред в резултата, след като се възползва от центриране на Балцарели и засече топката с глава. В 56-ата минута отново Брешано се превърна в герой за своя тим. Той получи пас от Кавани и с удар от близо прати топката за втори път в мрежата на генуазци и оформи крайното 2:0.

След тази среща Сампдория заема 15-то място в класирането с актив от 20 точки, докато Палермо е на 9-та поцизия с 29 точки.