2. - Италия
  3. Сампдория си го върна тъпкано на Лацио (ВИДЕО)

Сампдория си го върна тъпкано на Лацио (ВИДЕО)

Тимът от Генуа стигна до класически успех над столичани след здрав пердах от 7 загуби в последните 8 сблъсъка

Сампдория постигна класическа победа с 3:0 над Лацио в мач от 4-ия кръг на Серия "А", който се игра на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа.

Домакините надиграха категорично "римските орли" и след този успех заемат 9-ото място в класирането с актив от 6 спечелени точки, докато столичани са на 11-ата позиция с едва 4 пункта. Това е първи успех на "мореплавателите" над този противник от април месец 2016 година, а столичани успяха да спечелят седем от последните осем преки мача между двата тима.

В 32-ата минута Куалиарела успя да засече хубаво центриране с глава на далечната греда и да открие резултата в полза на домакините.

С топовен удар от дъгата в 41-ата минута Аужело не остави шансове на противниковия страж и удвои в полза на домакините.

Дамсгард оформи класиката с прекрасен прехвърлящ удар от точката на дузпата в 74-ата минута, като при него топката се отби в напречната греда и след това тупна зад голлинията.