2. - Италия
  3. Сасуоло не успя да победи закъсалия Каляри (ВИДЕО)

Сасуоло не успя да победи закъсалия Каляри (ВИДЕО)

Неровердите завършиха 2:2 срещу сардинци

Сасуоло не успя да победи намиращия се на дъното в Серия А отбор на Каляри в мач от 13-ия кръг на италианския шампионат след като двата отбора завършиха 2:2 на стадион „Мапей“.

Там „неровердите“ упражниха домакински натиск в първите минути, като в 7-ата Давиде Фратези стреля опасно от наказателното поле, но Алесио Краньо спаси. Минута по-късно Жереми Толиян падна в пеналта, но съдията не посочи бялата точка.

В 13-ата минута Джанлука Скамата направи непростим пропуск след неточен удар от чиста позиция след центриране в наказателното поле.

Нападателят на домакините обаче се реваншира в 37-ата минута, когато прати топката в мрежата на Каляри след страхотен пас на Доменико Берарди.

Три минути по-късно корсиканци отвърнаха на удара. Нейтън Нандес центрира в наказателното поле, където Кейта Балде засече със странична ножица право в мрежата на Андреа Консили – 1:1. Две минути след началото на втората част Берарди имаше шанс да довкара една избита топка, но след удара му топката мина встрани от вратата на гостите.

В 52-ата минута обаче сасуоло получи дузпа за нарушение на Харалампос Ликоянис срещу Давиде Фратези. Зад топката застана Берарди, който беше безкомпромисен и се разписа, давайки отнвоно аванс на своя тим в резултата.

Както и през първото полувреме, така и сега, гостите бързо-бързо изравниха.

Фаулираният при дузпата за домакините Фратези влезе опасно в краката на Жоао Педро и съдията посочи бялата точка. Фаулираният Педро застана зад топката и не сгреши, като по този начин Каляри за втори път в мача навакса гол пасив.

В 63-ата минута Хамед Жуниор Траоре овладя прекрасно едно подаване в наказателното поле, но ударът му бе избит от защитник на Каляри.

Десет минути преди края на мача домакините имаха нов шанс да поведат в резултата. След разсичащ защитата пас Грегоар Дефрел стреля, но Краньо изби и така запази вратата си от нов гол. До края на мача не паднаха нови голове и така двата отбора поделиха точките. С равенството Сасуоло излезе 12-и в Серия А с 15 точки, докато Каляри е на дъното с едва 7 точки на сметката си.