2. - Италия
  3. Сиена и Удине си поделиха по една безполезна точка при 1:1 на Артемио Франки

Сиена и Удине си поделиха по една безполезна точка при 1:1 на Артемио Франки

В двубоя на средняците от 24-я кръг на италианското футболно първенство Сиена не съумя да се възползва от предимството да играе на Артемио Франки и след голове на Макароне и Ди Натале двата тима си поделиха по една точка

В двубоя на средняците от 24-я кръг на италианското футболно първенство Сиена не съумя да се възползва от предимството да играе на "Артемио Франки" и след голове на Макароне и Ди Натале двата тима си поделиха по една точка.

Сиена и Удинезе започнаха с равностойно първо полувреме, в което способностите си реализираха най-силните играчи на двата тима.

Нападателят Фабио Куалярела и крилото Кристиан Ободо действаха най-застрашително от страна на гостите. Двамата успяха да застрашат вратата на Курчи общо шест пъти в рамките на първите 45 минути, но въпреки първоначалното си преимущество гостите не успяха да открият резултата.

Масимо Макароне и Абдел Кадер Гезал рализираха няколко добри комбинации пред Самир Ханданович. Италианецът бе в основата на още няколко далечни изстрела извън пределите на наказателното поле, но той трябваше да изтърпи до 50-ата минута след почивката.

Андреа Кода от състава на Удинезе допусна грешка в наказателното си поле, повалявайки футболист на домакините. Масимо Макароне бе заставен да изпълни 11-метровият удар, слабият и неточен удар бе отразен от Ханданович, но никой от бранителите на Удине не успя да спре Макароне при добавката - 1:0 за Сиена.

След гола голяма част от игровото време принадлежеше на гостите. Джовани Паскуале на два пъти се опита да намери откъсващия си Куалярела, но страничният рефер и в двата случая бе на мнение, че италианското острие бе зад противниковата отбрана в момента на подаването.

Равенството бе възобновено в 72-ата минута, което от показаното на терена бе само въпрос на време. Изключително активният Кристиан Ободо намери с прострелно подаване непокрития в пеналта Тото Ди Натале, който не се поколеба и простреля Джанлука Курчи.

В последвалите минути играта драстично позагрубя, като по-дейни на този фронт бяха домакините. Официални предупреждения от Рикардо Пинзани получиха Даниеле Галопа и Симоне Вергасола.

Куалярела изпусна последните добри възможности в 90-ата минута, когато след поредната комбинация с Ободо, далечният му удар извън наказателното поле бе париран от Ханданович. Минута след това при изпълнение на пряк свободен удар Куалярела отново бе близо до целта.

След равенството  Удине и Сиена заемат съответно 12 и 13 позиции във временното подреждане на Серия „А”. Домакините изостават на 4 точки от темпото на Удинезе с актив от 27 точки.