2. - Италия
  3. Сиена с успех над Наполи

Сиена с успех над Наполи

Отборът на Сиена успя да постигне много ценен успех с 2:1 над Наполи в мач от 34-ия кръг в Серия А. домакините взеха трите точки след голове на Карджа в 11-ата и Макароне в 25-ата минута. Почетното попадение на гостите от Наполи пък вкара Игнасио Пиа в 80-ата минута.

Домакините изиграха страхотен мач и напълно заслужено стигнаха до успеха. В 11-ата минута Каржда отне топката от противников футболист, напредна, преодоля двама противници и от границата на наказателното поле със силен удар откри резултата.

Вторият гол падна в 25-ата минута, когато след центриране по земя Макароне се измъкна от опеката на защитата и прати топката във вратата на тима от Неапол. Почетното дело за Наполи бе дело на бразилския нападател Игнасио Пиа, който се разписа в 80-ата минута.

След този успех Сиена вече заема 14-ата позиция с актив от 40 точки. Наполи пък не се тревожи за бъдещето си в Серия А, след като е на 12-ото място с 42 точки.