2. - Италия
  3. След дузпа и два червени картона Удинезе надви Специя (ВИДЕО)

След дузпа и два червени картона Удинезе надви Специя (ВИДЕО)

Андрей Гълъбинов беше титуляр за своя тим

Удинезе постигна минимална победа с 1:0 срещу Специя в гостуването си от 20-ия кръг на Серия А. За домакините като титуляр стартира българският нападател Андрей Гълъбинов, който остана на терена до 63-тата минута, когато бе сменен от Кевин Агудело.

Единственото попадение в мача бе дело на Родриго Де Пол от дузпа няколко минути след старта на втората част. Минути преди изтичането на редовното време и двата тима останаха с човек по-малко заради два червени картона.

След второто си поредно поражение в италианския шампионат тимът на Гълъбинов е 16-и с 18 точки, докато Удинезе вече е с 21 пункта на 13-ото място.Първата по-сериозна голова опасност се откри пред домакините в 20-ата минута, когато с глава центриране засече Емануел Гиаси, но блестящо се намеси стражът на Удинезе Хуан Мусо.

В 38-ата минута Мусо отново трябваше да се намесва, този път след удар с глава на Томазо Побега.

В края на първата част гостите вдигнаха оборотите и в 40-ата минута бяха близо до попадението. Удар на Жерард Деулофеу обаче се отби от гредата.

Секунди преди почивката топката се озова в мрежата на Специя, но попадението не бе зачетено заради засада. Главният съдия Антонио Ди Мартино прегледа ситуацията с помощта на ВАР и затвърди правотата на решението си.

След почивката по-активните действия от страна на Удинезе продължиха и в 51-вата минута тимът получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на Юлиан Шабо. Зад топката застана Родриго Де Пол, който реализира за 1:0.

Старши треньорът на Специя Винченцо Италиано потърси освежаване на нападението си и в 63-тата минута Андрей Гълъбинов бе заменен от Кевин Агудело. Този ход обаче не донесе кой знае какви позитиви за домакините, които така и не успяха да вкарат изравнителен гол.

Четвърт час преди изтичането на редовното време голмайсторът Родриго Де Пол получи втори жълт картон, респективно червен и остави тима си с човек по-малко на терена. Специя не успя да се възползва от численото си предимство, а в 86-ата минута за втори жълт картон бе изгонен и влезлият от резервната скамейка Рикардо Сапонара. Така двата тима завършиха срещата с 10 души на терена.