2. - Италия
  3. След здрава битка Геноа остана без ясен господар (ВИДЕО)

След здрава битка Геноа остана без ясен господар (ВИДЕО)

Сампдория и Дженоа завършиха 1:1 на "Ферарис"

Дербито на Генуа не излъчи победител между Сампдория и Дженоа, които завършиха наравно 1:1.

Първата по-интересна ситуация в мача се оказа и голът за Сампдория. В 23-та минута Якуб Янкто прати истински снаряд в долния в левия ъгъл и стражът на "грифоните" Перин нямаше шанс да спаси.

Само пет по-късно Дженоа изравни. В 28-та Джанлука Скамака получи отличен пас в наказателното поле и прецизно отбеляза за 1:1.

След почивката най-интересното положение бе в 78-та минута, когато Кейта проби отлично в наказателното поле и стреля, но право в Перин, който нямаше проблеми да спаси.

В самия край Радованович пробва късмета си от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

Така Сампдория прекъсна серията си от три поредни победи и излезе на седмото място, докато Дженоа 16-та позиция с пет точки.