2. - Италия
  3. Срам за Ювентус - торинци се издъниха брутално и загубиха с 1:4 от Парма (видео)

Джовинко наниза два гола на "Старата госпожа"

Италианският гранд Ювентус допусна много срамна домакинска загуба с 1:4 от Парма в първия си двубой за тази година.

Двата тима се изправиха един срещу друг на "Олимпико", а "Дуковете" шокираха далеч по-именития си опонент и спечелиха трите точки в срещата.

Валери Божинов бе оставен извън групата на Парма за двубоя, а нападението на гостите в негово отсъствие бе водено от Ернан Креспо.

Домакините от Торинo останаха с човек по-малко в 16-ата минута, когато Фелипе Мело получи директен червен картон заради ритник без топка в лицето на противников футболист.

Останали с човек по-малко на терена, торинци трябваше да играят по-дефанзивно и допускаха гостите прекалено лесно да разиграват топката около наказателното им поле.

В 41-ата минута резултатът логично бе открит, а автор на гола стана Себастиан Джовинко, който играе под наем на "Енио Тардини" именно от торинския гранд.

Кристиано Дзакардо подаде перфектно към Масимо Гоби, но ударът на последния бе избит от стража на домакините. В добавката обаче Джовинко разстреля Сторари и откри резултата.

В 48-ата минута отново той бе точен и с хубав и премерен удар от няколко метра удвои преднината на "дуковете", като по този начин до голяма степен предреши крайния изход в мача.

Домакините все пак успяха да намалят резултата чрез Никола Легроталие в 60-ата миниута. Опитният футболист засече с глава центриране на Алберто Акуилани от корнер.

Изглеждаше, че домакините имат сили да обърнат мача, но в 62-ата минута Ернан Креспо ги пречупи и покачи на 1:3 с гол от дузпа, дадена за нарушение срещу него на Джорджо Киелини.

В 90-ата минута пък Рафаеле Паладино оформи крайното 1:4.

След загубата Юве запазва 4-ото място в класирането с 31 точки, докато Парма измести Киево от 10-ото място.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)