2. - Италия
  3. Стандарт разби Сампдория с 3:0

Стандарт разби Сампдория с 3:0

Стандарт Лиеж смаза с 3:0 Сампдория в мач от група „С” на турнира за Купата на УЕФА и по този начин си осигури участие в следващата фаза на надпреварата. Домакините започнаха мача с трима нападатели в лицето на Йованович, Мбокани и Де Камарго, докато гостите бяха оставили на пейката своите звезди в атака – Антонио Касано и Клаудио Белучи.

Още във втората минута удар на Де Камарго за малко не доведе до откриване на резултата. Все пак нападателят се реваншира и отбеляза в 23-ата минута, когато с глава разстреля Кастелаци. В 34-ата минута Де Камарго центрира от корнер и централният защитник Огучи Ониеву реализира с нов удар с глава. Домакините доказаха, че са твърде добри за италианския тим, правейки до края на полувремето резултата класически. В 42-ата минута при контраатака Милан Йованович реализира с удар с левия крак.

Първото сериозно положение за италианците дойде едва в 61-ата минута, когато Станкевичус пропусна отблизо. На терена се появи и Антонио Касано, който не успя да помогне на съотборниците си за нещо повече. До края срещата домакините пропуснаха да увеличат аванса си, а длъжник в това отношение бе централният нападател Мбокани.

Така в група „С” след днешните мачове първи е Стандарт с 9 точки от 3 мача. Втори е Севиля с 6 от 3 мача, а Щутгарт и Сампдория са трети и четвърти с по 4 точки.

Стандарт: Арагон (Де Виент, 84`) – Камозато, Ониеву, Сар, Данте – Витсел, Дефур, Горьо – Де Камарго (Никес, 74`), Мбокани, Йованович (Мангала, 89`).