2. - Италия
  3. Супер Милито наказа Самп в едно лудо Derby della Lanterna

Супер Милито наказа Самп в едно лудо Derby della Lanterna

Хеттрик на аржентинеца в дербито накара тифозите на "грифоните" отново да мечтаят за Шампионската лига

Отборът на Дженоа постигна важна победа с 3:1 над тима на Сампдория в дербито на 34-ия кръг на Серия "А". Сблъсъкът на град Генуа, или Derby della Lanterna, както е известно в Италия, бе решен от голмайстора на "грифоните" Диего Милито, който отбеляза хеттрик за своя отбор. Амбициите на Дженоа за Шампионската лига са отново живи!

Срещата започна равностойно и двата отбора си размениха по няколко опасни положения, но Биава за домакините и Касано и Пацини за гостите, не успяха да отбележат. Стигна се до 30-ата минута, когато голмайсторът на символичните домакини Диего Милито излезе на сцената. След изпълнение на ъглов удар, последва разбъркване в наказателното поле на Самп и Милито се оказа най-съобразителен, пращайки топката зад Лука Кастелаци от близко разстояние - 1:0. В добавеното време на първата част обаче Сампдория успя да изравни. Уго Кампаняро се озова на добра позиция и с премерен удар възстанови равенството - 1:1.

През втората част двата отбора се отвориха и търсеха победата на всяка цена. Пропуските пред двете врати започнаха да се редят един след друг. Първо Самарко от състава на Сампдория не успя да намери целта от близко разстояние, а малко по-късно удар на Биава премина на около метър от вратата на Самп. Пацини също опита да затрудни стража на Дженоа с удар с глава, но и той не намери очертанията на вратата. Стигна се до 73-ата минута, когато отново Диего Милито излезе на голямата сцена. Кришито намери Милито в наказателното поле, който стреля моментално по диагонала и не остави шансове на Кастелаци.

Гостите от Сампдория опитаха отново да изравнят, но не стигнаха до нещо по-опасно пред вратата на Рубиньо. В последните минути срещата доста се поизнерви. Първо Матео Ферари получи жълт картон и напусна терена. След това се стигна до сбиване между Тиаго Мота и Уго Кампаняро. Двамата получиха директен червен картон и също напуснаха терена. За съжаление на феновете на Самп, техният отбор не успя да изравни резултата и дори получи нов гол, който сложи точка на спора в добавеното време. Паладино намери непокрития Милито, който отблизо заби топката в мрежата на Кастелаци и оформи своя хеттрик - 3:1.

С този успех "грифоните" остават на 5-а позиция с актив от 60 точки, само на 1 от заветното 4-о място, което се заема от Фиорентина. Сампдория пък остана 13-и с актив от 41 точки. За "моряците" сезонът приключи. Сега им остава само да чакат финала за Купата на Италия в Рим на 30 май и да се надяват, че ще надделеят над местния Лацио.