2. - Италия
  3. Супер Самп разби Интер с човек по-малко на „Луиджи Ферарис” – 3:0

Супер Самп разби Интер с човек по-малко на „Луиджи Ферарис” – 3:0

Невероятен мач с гол на Касано, две попадения на Пацини и вездесъщ Лука Кастелаци на вратата накараха половин Генуа да мечтае за финала в Рим на 13 май

Сампдория е на крачка от финала за Купата на Италия, след като разби с 3:0 шампиона и настоящ носител на трофея Интер. „Моряците” вкараха три гола за едно полувреме на сащисаните „нерадзури”, а през втората част удържаха аванса си с 10 души.

Невероятен мач с гол на Касано, две попадения на Пацини и вездесъщ Лука Кастелаци на вратата накараха половин Генуа да мечтае за финала в Рим на 13 май. Победата над Интер идва само три дни след успеха над другия тим от града на модата Милан, който също преклони глава на "Луиджи Ферарис".

Двубоят започна отлично за домакините и още в 9-ата минута техният лидер Антонио Касано взриви тифозите в Градината Суд. Той се възползва по най-добрия начин от грешка на скандално слабия Ривас и не остави шанс на Толдо – 1:0.

След гола, „нерадзурите” опитаха да установят натиск, а Самп дебнеше на контраатака. Домакините разчитаха на здрава защита, като успяха напълно да обезличат Балотели и Мансини.

В 30-ата минута „моряците” изпълниха корнер, топката бе отклонена от Раги в малкия пеналт, където дебнещият Пацини я вкара с глава под напречната греда – 2:0.

Голът на Пацини даде криле на момчетата на Валтер Мацари, който бе наказан и гледаше двубоя от трибуните. В 42-ата минута Касано за пореден път се освободи с лекота от Ривас и подаде успоредно към Падалино. Неговият удар бе отбит от Толдо, но топката се озова в Пацини, който на празна врата направи 3:0 за тима от Генуа.

През втората част Моуриньо извади Ривас и пусна в игра Майкон, но и това не помогна особено на Интер. Все пак лидерът в Калчото получи шанс да с върне в мача в 60-ата минута. Тогава реферът Сакани изгони от терена за два жълти картона Гасталдело и Интер започна да атаува масирано в търсене поне на един гол.

На вратата на Сампдория обаче Кастелаци правеше чудеса, а за да бъде малшансът на гостите пълен, Балотели се нацепи в страничната греда след борба за висока топка и трябваше да напусне терена изнесен на носилка.

В 66-ата минута Кастелаци спаси с невероятен рефлекс удар на влезлия като резерва Обина, а две минути по-късно закова топката на голлинията след удар на Креспо. Аржентинецът имаше нов шанс да се разпище, този път с глава, но Кастелаци се разтегна докрай и изби влизащата във вратата му топка. В 80-ата минута Адриано се освободи от опеката на Паломбо и стреля опасно, Кастелаци обаче спаси удара му, а след това и добавката на Креспо. Намесите на вратаря на „блучеркатите” отчаяха гостите и до края на мача те центрираха хаотично в пеналта без резултат.

Така Сампдория взе изключително ценен аванс от три чисти гола преди реванша на 22 април в Милано, а Интер ще трябва да се надява на чудо на "Сан Сиро".

САМПДОРИЯ - ИНТЕР 3:0