2. - Италия
  3. Световните медии за Италия - Ирландия (1:1)

Световните медии за Италия - Ирландия (1:1)

Световните медии отбелязват равенството на Италия и Ирландия (1:1) с преобладаващи заглавия, свързани с капитана на тима Роби Кийн. Именно нападателят на Тотнъм донесе равенството за своята страна след гол в последните минути.

„Кийн съхрани надеждите ни за бараж”, пише ирландският всекидневник „Белфаст Телеграф”. Изданието информира, че на Ирландия предстои много тежко гостуване в началото на юни на България, както и домакинство на световния шампион. Шансовете обаче са големи, като според медията Джовани Трапатони ще класира тима на бараж.

„Късно шоу от Кийн и равенство срещу Италия” пък е заглавието за мача на английския „Дейли Мейл”. „Италианците останаха с 10 човека на терена само след 4 минути игра, но устискаха почти до самия край. Все пак обаче защитната стена рухна и Буфон бе преодолян”, се пише в статията.

„Кийн отново показа класа”, пише „Мирър”. Капитанът на Ирландия бе на точното място в точния момент и донесе точката за своята страна и Джовани Трапатони.