2. - Италия
  3. Торино спъна Лацио насред „Олимпико”

Торино спъна Лацио насред „Олимпико”

Отборът на Лацио за пореден път не успя да постигне победа в италианската Серия „А”. Този път възпитаниците на Делио Роси направиха 1:1 у дома с борещия се за оцеляване тим на Торино в среща от 24-ия кръг на италианската Серия „А”.

Срещата започна с лек натиск на Лацио и още във втората минута Александър Коларов можеше да отбележи от пряк свободен удар, но изстрелът му премина встрани от целта. Лацио продължи да атакува и в 11-ата минута отново Коларов имаше шанс да отбележи, но отново сръбският бранител не бе точен. В 17-ата минута Пандев също опита удар от границата на наказателното поле, но и той не успя да уцели вратата. Така се стигна до 36-ата минута, когато малко изненадващо Торино излезе напред в резултата. Хубав далечен удар на Абате намери долния ляв ъгъл на вратаря на Лацио за 0:1. Пет минути преди края на полувремето Торо можеше да вкара втори гол, след като Вентола овладя изчистване на вратаря Серени, напредна, но ударът му бе спасен от вратаря на Лацио Муслера.

През втората част Лацио нападаше по-често, но успя да създаде първата опасност едва в 58-та минута, когато удар на Фоджа бе блокиран от притичал бранител на гостите. В 69-ата минута Матусалем стреля опасно, но и той бе неточен. Стигна се до 75-ата минута, когато все пак Лацио успя да изравни. Централният бранител на „орлите” Себастиано Сивиля бе оставен непокрит в наказателното поле и от близо с глава прати топката в мрежата на Серени – 1:1. Само 3 минути по-късно Вентола имаше шанс да върне преднината на Торино, но ударът му премина встрани от целта. В последната минута на мача отново Коларов опита своя късмет с удар от далеч, но отново Серени бе на своето място. Така резултатът остана непроменен, а Лацио няма победа вече 5 мача.

Така след това равенство Лацио остана на 11-о място с актив от 32 точки, докато Торино е на незавидното 18-о място в зоната на изпадащите с актив от едва 24 точки.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)